System Administracji Cmentarzem Mogily.pl na Cmentarzu Parafialnym w Kobylance

W miesiącach czerwiec-sierpień na Cmentarzu Parafialnym w Kobylance została przeprowadzona inwentaryzacja. Dzięki pracom powstały mapy i plany, sporządzane na podstawie danych z pomiaru geodezyjnego cmentarza, spis z natury wszystkich osób pochowanych na cmentarzu, stworzono systemu administracji oraz zbudowano stronę internetową www.mogily.pl/kobylanka .
Na stronie znajdzie się Interaktywny Plan Cmentarza, na którym można odnaleźć dane o każdym grobie i osobach w nich pochowanych wraz z miniaturą zdjęcia. Z kolei w Galerii możemy podziwiać te niezwykłe miejsca, piękne nagrobki i zwykłe krzyże z różnych okresów. Zakładka Rocznice przypomina o osobach zmarłych danego dnia kalendarzowego. Z zebranych informacji powstanie galeria Zasłużonych, gdzie został umieszczony krótki lub dłuższy opis ich życia lub osiągnięć. Ten dział w zamiarze twórców ma być cały czas rozwijany, a informacje nadal gromadzone. Wirtualny Spacer zapewni zwiedzenie całego cmentarza. Najważniejsza jest oczywiście wyszukiwarka, w której po wpisaniu nazwiska i imienia możemy odnaleźć pochowanego. Sortowanie umożliwia nam odnalezienie osób najstarszych, najwcześniej urodzonych lub zmarłych.
Bardzo ważne by system wspomagał porządkowanie cmentarza. Kolejnym etapem jest uzupełnienie danych dotyczących opiekunów grobów. Dlatego niezbędne jest by każdy, kto opiekuje się grobem na naszym cmentarzu uzupełnił „DEKLARACJĘ”. Karta deklaracji do pobrania na stronie www.mogily.pl/kobylanka, w zakrystii oraz na ołtarzach bocznych . Wypełnione deklaracje proszę przynieść do kościoła w ciągu najliższych dni. Groby bez opiekuna zgodnie z regulaminem naszego cmentarza będą przeznaczone do ponownego pochówku.