OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCNA –

21 kwietnia 2024 r.

– Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy Tydzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Zachęcamy do szczególnej modlitwy w tej intencji.

– Dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary na cele inwestycyjne oraz za wszelkie wpłaty na konto parafialne.

– W piątek zapraszamy na Drogę Światła o godz. 17:30.

–  Do chorych kapłani udadzą się w przyszłą sobotę od godz. 9:00. Nie będzie odwiedzin w pierwszą sobotę maja.

– Wójt Gminy Gorlice zwraca się z prośbą o rozwagę w wyborze firm i wykonawców oferujących pomoc w przygotowaniu wniosku i otrzymaniu dotacji w ramach programu „Czyste Powietrze”. Więcej informacji u Ekodoradcy w Urzędzie Gminy.

– Organizatorzy akcji „Operacja Czysta Rzeka” bardzo serdecznie dziękują za tak liczny udział w sprzątaniu rzeki Kotlanki.

– Zapraszamy na X Jubileuszowy Zjazd Środowiskowy orgaznizowany 20 lipca 2024 r. przez Koło Miłośników  Ziemi Kobylańsko – Dominikowickiej w WDK w Kobylance. Jubileuszowy podwójnie, ponieważ odbędzie się 40 lat po pierwszym takim Zjeździe, który miał miejsce w roku 1984. Zapraszamy wszystkich do udziału. Koszt spotkania – 100 zł. Więcej informacji na tablicach ogłoszeń.

– W najbliższą niedzielę, w naszej Parafii gościć będziemy brata Konrada Barana z Dzieła Pomocy św. Ojca Pio. Dzieło udziela pomocy doraźnej, specjalistycznej i mieszkaniowej blisko 1600 osobom bezdomnym. Na Mszach św. brat wygłosi do nas słowo a po Eucharystii będzie możliwość finansowego wsparcia dzieła. Za wszystkie ofiary w imieniu Dzieła już dziś składamy serdecznie podziękowania.

– Zapraszamy do zgłaszania kandydatów do nowej Rady Duszpasterskiej naszej parafii. Od dziś do 5 maja można to uczynić poprzez wpisanie na kartkę imienia i nazwiska kandydata i wrzucenie jej do skarbon z napisem „Rada Duszpasterska”, które umieszczone będą przy wyjściu z kościoła oraz przy zakrystii.  Kandydat powinien być pełnoletni, ochrzczony, bierzmowany, praktykującym katolikiem, cieszącym się dobrą opinią i przynajmniej od roku zamieszkały na terenie parafii.

W tym tygodniu patronują nam:

Wtorek – uroczystość św. Wojciech, Patrona Polski. Msze św. jak w dni powszednie.

Czwartek – święto św. Marka Ewangelisty

W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli:
śp. Stanisława Knych

wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim życzymy wielu łask w nadchodzącym tygodniu

Księża Misjonarze Saletyni