ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI – NIEDZIELA 1 STYCZNIA

Wczoraj o godz. 9.34 zmarł papież senior Benedykt XVI. Odszedł do Pana w klasztorze „Mater ecclesiae” w Watykanie, gdzie mieszkał od czasu swojej niespodziewanej abdykacji w 2013 roku. Jako bezpośredni następca papieża św. Jana Pawła II kierował Kościołem katolickim przez osiem lat. Papież senior zmarł w wieku 95 lat.

1. W pierwszy dzień Nowego Roku Pańskiego 2023 Kościół celebruje liturgiczną uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Dzisiejsza uroczystość z inicjatywy papieża Świętego Pawła VI (list z 1967 r.) jest obchodzona jako Światowy Dzień Modlitw o Pokój.

3. W ramach kolędy zapraszamy Parafian z poszczególnych rejonów Parafii na spotkanie oraz Mszę św. w intencji Parafian. Spotkanie przed Mszą św. rozpoczynać się będzie o godz. 17.30 i poprowadzi je ksiądz Proboszcz. Tematem będą aktualne sprawy Parafii. O 18.00 rozpoczynać się będzie Msza św. Ministranci i lektorzy zadbają o piękną oprawę liturgiczną.

Poniedziałek 2.01-Dominikowice  Podlesie

Wtorek 3.01 – Dominikowice od krzyżówki w górę, Wieś, Gumniska

Środa 4.01 – Dominikowice od krzyżówki w dół

Czwartek 5.01 – Dominikowice Osiek , Rozbój Podrozbój

Poniedziałek 9.01 – Pustki Kobylanka – Dominikowice

Wtorek 10.01– Kobylanka od żelaznego krzyża do szkoły, Skała, Libuskie

Środa 11.01 – Kobylanka Brzezina i Brzezinka , Okrajek, Pańskie Pola, Krygowskie, Jedle

Czwartek 12.01 – Kobylanka Wieś, Grabówki, Krzyska, Zielona, Zakole

Piątek 13.01 – Podkościele/ Centrum/, Osiny

4. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek oraz pierwszą sobotę miesiąca.

W pierwszy czwartek – adoracja Najśw. Sakr. I okazja do spowiedzi Od 17.00 do 17.30

W pierwszy piątek spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św. Litania do Najśw. Serca P. Jezusa po Mszy św. o godz. 16.00.

W pierwszą sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 Nabożeństwo I sobotnie.

5. W piątek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i ok. godz. 16.0 na zakończenie Orszaku Trzech Króli. W tym dniu ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą jako pomoc dla Parafii Busk na Ukrainie a kazania wygłosi ks. Jerzy Lis – misjonarz saletyn, proboszcz z Buska.

Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara: C + M + B, dodając cyfry Roku Pańskiego, ale co tłumaczymy również jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mantionem benedicat”.

9. Już po raz 11 organizujemy w naszej Parafii Orszak Trzech Króli. Zapraszamy, aby w to wspólnotowe świętowanie włączyły się rodziny, dorośli i dzieci, wspólnoty parafialne, stowarzyszenia i zespoły ludowe. Jest to wspaniała publiczna manifestacja wiary i radości z przyjścia Zbawiciela na świat. Rozpoczęcie przy kaplicy w Dominikowicach o godz. 14.30.

10. Parafialny Zespół Caritas przekazał z racji świąt paczki osobom samotnym z Parafii. Caritas dziękuje Stowarzyszeniu Wsi Dominikowice oraz osobom prywatnym za przekazanie na ten cel funduszy, dziękuje również osobom, które systematycznie wpłacają pieniądze na konto Naszego CARITASU. (nr konta 91 8795 0005 2001 0019 3281 0001)

10. Zespół Turbo Anioły zaprasza dzisiaj / niedziela 1 stycznia/ do sanktuarium na godz. 16.30 na noworoczny koncert kolęd.

Księża Misjonarze Saletyni z Kobylanki.