OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCNA –

28 kwietnia 2024 r.

– Dziękujemy za ofiary zebrane w ubiegłą niedzielę na cele inwestycyjne w wysokości 11 tys. 460 zł.

– Dziękujemy wszystkim za ofiary złożone dziś do puszek na Dzieło Pomocy św. Ojca Pio. Dziękujemy również bratu Konradowi za wygłoszone do nas słowo.

– W najbliższą środę rozpocznie się miesiąc w szczególny sposób poświęcony Maryi. Zapraszamy na nabożeństwo majowe od poniedziałku do soboty o godz. 17:30.

– W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:

  • w czwartek i piątek adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 17.00.
  • w pierwszą sobotę zapraszamy na Eucharystię i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej o godz. 7:00.

– W czwartek, 2 maja, przypada Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Nie zapomnijmy  o wywieszeniu flag.

– W piątek, 3 maja, będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Porządek Mszy jest następujący: o godz. 6:30,  8:00, 9:30, 11:00 oraz 18:00. Nie ma Mszy św. o godz. 12:30. W Dominikowicach Eucharystia o godz. 8.00. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych

– W sobotę, 4 maja, wspominany św. Floriana, patrona strażaków. W tym dniu zostanie odprawiona Msza św. w intencji Członków Ochotniczej Straży Pożarnej z Kobylanki i z Dominikowic, w intencji ich Rodzin oraz za zmarłych Członków OSP o godz. 16:00. Dziękujemy naszym Strażakom za pełną poświęcenia służbę oraz za prace wykonane dla Parafii.

– Za tydzień w pierwszą niedzielę miesiąca po każdej Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu a zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godzinie 9:30.

– Miesiąc maj obfity jest w wiele wydarzeń liturgicznych i duchowych w naszej parafii:

  • 12 maja na Mszach o godz. 10:00 i 12:00 odbędzie się uroczystość I Komunii św.,
  • 19 maja przezywać będziemy nasz odpust parafialny oraz bierzmowanie o godz. 8:30. Jest to również dzień wizytacji kanonicznej naszej parafii przez księdza biskupa Jan Wątrobę.
  • 30 maja Boże Ciało z procesją o godz. 9:00.

Przygotujmy się duchowo na te wydarzenia.

– Zapraszamy do zgłaszania kandydatów do nowej Rady Duszpasterskiej naszej parafii. Przypominamy, że do 5 maja można to uczynić poprzez wpisanie na kartkę imienia i nazwiska kandydata i wrzucenie jej do skarbon z napisem „Rada Duszpasterska”, które umieszczone będą przy wyjściu z kościoła oraz przy zakrystii.  Kandydat powinien być pełnoletni, ochrzczony, bierzmowany, praktykującym katolikiem, cieszącym się dobrą opinią i przynajmniej od roku zamieszkały na terenie parafii.

– Dyrektor Niepublicznego Przedszkola w Kobylance informuje, że plac zabaw znajdujący się przy przedszkolu jest wyłącznie przeznaczony dla dzieci uczęszczających do placówki. Ze względów bezpieczeństwa i odpowiedzialności materialnej za plac zabaw, prosimy, aby inne osoby nie przebywały na placu i nie korzystały z niego.

– Dziękujemy panu Czesławowi za pomoc w porządkowaniu kompostownika.

W tym tygodniu patronują nam:

Poniedziałek – święto św. Katarzyny ze Sieny, Patronki Europy

Środa – wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika

Czwartek – wspomnienie św. Atanazego

Piątek – uroczystość NMP Królowej Polski

Sobota – wspomnienie św. Floriana

Wszystkim życzymy wielu łask w nadchodzącym tygodniu

Księża Misjonarze Saletyni