OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA WIELKANOCNA – 31 marca 2024 r.

– W ten uroczysty dzień Zmartwychwstania Pańskiego życzymy, aby Jezus, który przekroczył dla nas wszelkie bariery i zwyciężył śmierć, dał Wam udział w tej wielkiej radości i nadziei, aby razem z Nim zmartwychwstać z każdego grobu naszej codzienności.

– Dziękujemy wszystkim, którzy włożyli wiele wysiłku w przygotowanie naszej świątyni, ołtarza adoracji i grobu pańskiego oraz w uświetnienie liturgii Triduum Paschalnego. Szczególne podziękowania należą się kapłanom, pracownikom kościelnym, Służbie Liturgicznej i Chórowi ARKA, strażakom z OSP z Dominikowic i Kobylanki. Niech Chrystus Zmartwychwstały w nagrodę za wasz trud obdarzy Was potrzebnymi łaskami.

– Przyjmijmy również życzenia wszelkiego szczęścia, nadziei, siły do pokonywania trudności dnia codziennego oraz wielu Łask Bożych od Starosty Powiatu Gorlickiego, Wójta, Radnych Gminy Gorlice, Radnych Powiatowych, Sołtysa, Radnych Gminnej Rady Seniorów.

– Trwamy w oktawie Wielkanocnej. Msze św. w niedzielę i Poniedziałek Wielkanocny o godz. 6:30, 8:00, 9:30, 11:00 i 12:30. W tych dniach odwołujemy Msze o godz. 18:00

– W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca:

  • w czwartek adoracja od godz. 17:00. Przed Mszą św. modlitwa o uświęcenie kapłanów i nowe powołania.
  • w piątek spowiedź od godz. 17:00. Droga światła o godz. 17:30.
  • w sobotę zapraszamy na Eucharystię i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej o godz. 7:00. Z racji odwiedzin przedświątecznych w tym miesiącu nie odwiedzamy chorych.
  • w niedzielę po każdej Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu a zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godzinie 9:30.

– W piątek z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

– Za tydzień Niedzielą Miłosierdzia Bożego rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji. W duchowym przygotowaniu na ten czas łaski pomoże nam w tym tygodniu odmawianie Nowenny do Miłosierdzia Bożego po wieczornych Mszach św.

Wszystkim życzymy wielu łask w nadchodzącym tygodniu

Księża Misjonarze Saletyni