OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA PALMOWA – 24 marca 2024 r.

– Dziękujemy za ofiary zebrane w ubiegłą niedzielę na cele inwestycyjne w wysokości 12 tys. 570 zł.

– Uroczystość Zwiastowania Pańskiego zostaje przeniesiona na poniedziałek po 2 Niedzieli Wielkanocnej.

– Ze względu na dodatkowe spowiedzi poza parafią, w tym tygodniu odwołujemy pracę kancelarii parafialnej.

– Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Przygotujmy się duchowo na ten Świąteczny czas poprzez spowiedź, która odbędzie się w naszej parafii w poniedziałek (25.03.):

Komunia św. będzie rozdawana co 30 minut.

Program Triduum Paschalnego

Wielki Czwartek

Pamiątka ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00.W czasie Mszy św. będzie miał miejsce obrzęd obmycia nóg. Po tej Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. Możliwość adoracji do godziny 22:00.

Wielki Piątek

Pamiątka Męki i Śmierci Jezusa. O godz. 8:00 – Ciemna Jutrznia z homilią. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.  8:00 do 17:00. O godz. 17:15 Droga Krzyżowa, którą poprowadzi ks. Prowincjał Grzegorz Zembroń MS  i po niej Liturgia Wielkiego Piątku o godz. 18:00, której będzie przewodniczył J. E. Ks. Bp Edward Białogłowski. Po Komunii świętej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego, gdzie po odśpiewaniu Gorzkich Żali adoracja do godz. 22.00. W Wielki Piątek zachowujemy post ścisły, czyli całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i spożycie tylko trzech posiłków w ciągu całego dnia, w tym jeden do syta; od tego postu osoby od 14. do rozpoczęcia 60. roku życia nie mają dyspensy. Członków Ochotniczej Straży Pożarnej z Kobylanki i z Dominikowic prosimy, by pełnili straż honorową przy Grobie Pańskim. W Wielki Piątek rozpoczyna się nowenna przed niedzielą Miłosierdzia Bożego. Ofiary składane w Wielki Piątek przy okazji adoracji Krzyża są przeznaczone na Boży Grób w Ziemi Świętej.

Wigilia Paschalna i Rezurekcja

O godz. 8:00 – Ciemna Jutrznia z homilią. Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Bożym Grobie od godz. 8:00 do 19:00. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00 obrzędem poświęcenia ognia i paschału. Podczas Mszy św. Wigilii Paschalnej poświęcimy wodę chrzcielną i odnowimy nasze przyrzeczenia chrzcielne. Bezpośrednio po liturgii procesja Rezurekcyjna. Serdecznie prosimy Orkiestrę Strażacką z Dominikowic o czynny udział w procesji a Strażaków o czuwanie nad naszym bezpieczeństwem. W niedzielę Zmartwychwstania Msze Święte o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00 i 12.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00, w Dominikowicach Msza o 8.00.

Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę

W kościele w Kobylance od godz. 9:30 do 12:30 – co pół godziny. Przy kaplicy na Skale o godz. 11:00.  W Dominikowicach: w kaplicy o godz. 11:30, a następnie przy kapliczce koło Państwa Mrukowiczów. Zgodnie z tradycją postarajmy się w tym dniu zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Wszystkim życzymy wielu łask w nadchodzącym Wielkim Tygodniu

Księża Misjonarze Saletyni