OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 5 niedziela Wielkiego postu – 17 marca 2024 r.

– Dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary na cele inwestycyjne oraz za wszelkie wpłaty na konto parafialne.

– Od dzisiejszej niedzieli, Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. W kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach drogi krzyżowej i gorzkich żali:

  • W piątek w odprawimy dwie drogi krzyżowe: po Mszy św. o godz. 7.00 oraz ulicami naszej parafii o godz. 16:30. Msza święta w tym dniu (22.03.2024 r.) zostaje przeniesiona z godz. 18:00 na godz. 16:00. Nie będzie drogi krzyżowej dla dzieci oraz o godz. 17:15. Bardzo prosimy strażaków z naszej parafii o pomoc w zabezpieczeniu trasy drogi krzyżowej.  
  • Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15.00. Bezpośrednio po gorzkich żalach Msza św. bez kazania. W niedziele Wielkiego  Postu nie ma Mszy św. o godz. 18.00.

– Wręczenie krzyży młodzieży, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania odbędzie się w kościele w piątek bezpośrednio po zakończeniu drogi krzyżowej o godz. 16:30.

– Za tydzień Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na początku każdej Mszy Świętej pobłogosławimy palmy. Przed Mszą św. o godz. 11:00 zgromadzimy się przed kościołem, skąd wyruszy uroczysta procesja na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.

– Również w przyszła niedzielę, na terenie naszej parafii odbędą się 29 Prezentacje Wielkanocne Gminy Gorlice. Miejsce Prezentacji: sala Wiejskiego Domu Kultury w Kobylance. Plan wydarzenia:

Godz. 9:00 – Jarmark Wielkanocny
Godz. 10:30 – formowanie i przemarsz korowodu z palmami do Kościoła Parafialnego w Kobylance
Godz. 11:00 – Msza święta
Godz. 12:30 – prezentacja stoisk, ogłoszenie wyników konkursu palm wielkanocnych, wręczenie dyplomów i nagród w WDK Kobylanka.

O godzinie 16:30 w WDK w Bystrej odbędzie się koncert piosenki religijnej i pasyjnej. Więcej informacji na plakatach.

– Spotkanie ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 11:00 w kościele.

– Do chorych w przedświąteczną wizytą udamy się w przyszłą sobotę od godz. 9:00.

– Spowiedź przedświąteczna odbędzie się 25 marca czyli w Wielki Poniedziałek. Godziny podamy w następną niedzielę.

– Zachęcamy do nabycia nowego numeru „Krzyża Kobylańskiego”. A w nim: wspomnienia o tradycjach Wielkiego Postu i Wielkiego Tygodnia; świadectwo jak przeżywać Wielki Post; wywiad z siostrą Ilianą Kasprzak – świecką dominikanką, która współprowadziła misje wraz z ojcem Mikołajem; wywiad z panią Agata Przybyłowicz, która już od 30 lat gotuje Saletynom w Kobylance; historia „Żołnierzy Wyklętych”; biografia św. Agaty;  fotokronika oraz intencje mszalne. Zapraszamy do nabycia, koszt 8 zł.

W tym tygodniu patronują nam:

Wtorek – uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Msze św. jak w dni powszednie.

W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli:
śp. Stanisława Polak

wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim życzymy wielu łask w nadchodzącym tygodniu

Księża Misjonarze Saletyni