OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 4 niedziela Wielkiego postu – 10 marca 2024 r.

– Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych. W piątek w Sanktuarium odprawimy dwie drogi krzyżowe: po Mszy św. o godz. 7.00 oraz w plenerze na Łysuli o godz. 16:30 prowadzoną przez parafialną Oazę. Nie będzie drogi krzyżowej dla dzieci oraz o godz. 17:15.

– W piątek zapraszamy na nowennę do Pana Jezusa Ukrzyżowanego po Mszy św.

– Wszystkich parafian oraz pielgrzymów zapraszamy na gorzkie żale w niedzielę o godz. 15.00. Taca podczas nabożeństwa przeznaczona jest na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bezpośrednio po gorzkich żalach Msza św. bez kazania. W niedziele Wielkiego  Postu nie ma Mszy św. o godz. 18.00.

– W przyszłą trzecią niedziele miesiąca ofiary zbierane będą na cele inwestycyjne. 

– W dniach 16 – 24 marca br. w całej Polsce będzie odmawiana Nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Nowennę będziemy odmawiać po każdej Mszy św. Można ją również odmówić indywidualnie. Wystarczy odczytać intencję na dany dzień i odmówić „Ojcze nasz”, „Zdrowaś Maryjo” oraz modlitwę w intencji Ojczyzny, np. autorstwa ks. Piotra Skargi. Szczegółowy plan nowenny jest dostępny na stronie internetowej www.nowenna2120.pl  oraz na plakatach.

– Prosimy o przekazanie 1,5 % podatku na Fundusz Pomocy Dzieciom i Młodzieży im. M.B. z La Salette. Fundusz od wielu lat wspiera dzieci i młodzież z naszej parafii. Więcej informacji na banerze oraz ulotkach wystawionych po chórem.

– Zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która rozpocznie się Mszą św.  15 marca o godz. 18:00 w Kościele Bożego Ciała w Bieczu. Trasa liczy 44 km. Więcej informacji na stronie internetowej www.edk.org.pl

– Komenda Powiatowa Policji oraz Państwowa Straż Pożarna w Gorlicach zwracają się do wszystkich z apelem o nie wypalanie trwa oraz innych pozostałości roślinnych. Więcej informacji w gablotach.

– W dniu 20 kwietnia organizujemy pielgrzymko – wycieczkę do Tarnobrzega i Sandomierza. W programie: zwiedzanie oraz Msza św. w Sanktuarium Matki Bożej Dzikowskiej w Tarnobrzegu, zwiedzanie z przewodnikiem Sandomierza oraz czas wolny. Wyżywienie we własnym zakresie. Koszt wyjazdu 90 zł. Zapisujemy się w zakrystii po każdej Mszy św. jako zaliczkę wpłacamy 50 zł.

W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli:
śp. Leokadia Woźniak

wieczny odpoczynek racz im dać Panie

Wszystkim życzymy wielu łask w nadchodzącym tygodniu

Księża Misjonarze Saletyni