OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 3 niedziela Wielkiego postu – 03 marca 2024 r.

– Rozpoczęliśmy w naszej parafii renowację misji oraz rekolekcje dla szkół podstawowych. Witamy serdecznie o. Mikołaja i br. Przemysława z zakonu Dominikanów, którzy przeprowadzą nas przez ten duchowy czas wzrastania w wierze.

Plan renowacji misji:

Niedziela

Msze św. z kazaniem rekolekcyjnym:

 6.30 , 8.00, 8.00 (Dominikowice), 9.30, 11.00 – wręczenie modlitewników dla klas III, 12.30

15:00 – Gorzkie Żale, bezpośrednio po nabożeństwie Msza św.

Poniedziałek – Środa

7.00 – Msza św. z kazaniem rekolekcyjnym

9:00 – 10:00 – rekolekcje szkolne dla uczniów z klas 1-4

10:30 – 11:30 – rekolekcje szkolne dla uczniów z klas 5-8

18:00 – Msza św. z kazaniem oraz po Mszy konferencja

Adoracja dla chętnych od poniedziałku do środy od godz. 16:00 do 18:00. W tym czasie o. Mikołaj sprawować będzie posługę w konfesjonale.

Taca zbierana od poniedziałku do środy przeznaczona jest dla głoszących rekolekcje.

– Caritas rozprowadza baranki na stół wielkanocny. Cena baranka to 8 zł. Tyle przekazujemy do diecezjalnego Caritasu. Każda złotówka więcej za baranka pozostaje w Parafii i przeznaczona będzie dla potrzebujących.

– Wszystkich parafian oraz pielgrzymów zapraszamy na gorzkie żale w niedzielę o godz. 15.00. Taca podczas nabożeństwa przeznaczona jest na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bezpośrednio po gorzkich żalach Msza św. bez kazania. W niedziele Wielkiego  Postu nie ma Mszy św. o godz. 18.00.

– Nowenna do Matki Bożej Saletyńskiej w środę po Mszy św. o 18:00.

– W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca:

  • adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 17.00. Przed Mszą św. modlitwa o uświęcenie kapłanów i nowe powołania.

– Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych. W piątek w Sanktuarium odprawimy trzy drogi krzyżowe: po Mszy św. o godz. 7.00, dla dzieci ze szkoły podstawowej o godz. 16.30 oraz o godz. 17.15 prowadzoną przez młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Jest również ich kolejne spotkanie formacyjne.  

– Sołtysi wsi Dominikowice i Kobylanka informują mieszkańców, iż I ratę podatku rolnego, od nieruchomości i za odpady komunalne oraz zobowiązań na rzecz Spółki Wodnej będą przyjmować w budynkach WDK w dniach: 7 i 8 marca oraz od 11 do 15 marca w godz. 9:00 – 13:00; 14 i 15 marca w godz. 15:00 – 17:00 . Prosimy o przyniesienie nakazów płatniczych. Informacje o płatnościach na rzecz Spółki Wodnej będą do odbioru u sołtysów.

– Szczepienie psów odbędzie się w Dominikowicach 9 marca i w Kobylance 16 marca w godz. od 9:00 do 13:00 .Więcej informacji na plakatach.

– Zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która rozpocznie się Mszą św.  15 marca o godz. 18:00 w Kościele Bożego Ciała w Bieczu. Trasa liczy 44 km. Więcej informacji na stronie internetowej www.edk.org.pl

W tym tygodniu patronują nam:

Poniedziałek – święto św. Kazimierza Królewicza 

W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli:
śp. Jan Tokarski

wieczny odpoczynek racz im dać Panie

Wszystkim życzymy wielu łask w nadchodzącym tygodniu

Księża Misjonarze Saletyni