OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 6 niedziela Zwykła – 11 lutego 2024 r.

– Obchodzimy dzisiaj 32 Światowy Dzień Chorego, naszymi modlitwami otaczajmy chorych i  cierpiących.

– W środę przypada Popielec i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze Święte w naszym kościele o godz. 8.00, 9.30, 16.30 i 18.00. w Dominikowicach o godz. 8.00. Podczas wszystkich Mszy świętych dokonamy obrzędu posypania głów popiołem. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post jakościowy i ilościowy.

– Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych. W piątek w Sanktuarium odprawimy trzy drogi krzyżowe: po Mszy św. o godz. 7.00, dla dzieci ze szkoły podstawowej o godz. 16.30 oraz o godz. 17.15.

– Wszystkich parafian oraz pielgrzymów zapraszamy na gorzkie żale w niedzielę o godz. 15.00. Taca podczas nabożeństwa przeznaczona jest na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bezpośrednio po gorzkich żalach Msza św. bez kazania. W niedziele Wielkiego  Postu nie ma Mszy św. o godz. 18.00.

– W piątek zapraszamy na nowennę do Pana Jezusa Ukrzyżowanego po Mszy św.

– Dziękujemy za złożone ofiary na olej opałowy potrzebny do ogrzania kościoła.

– Zapraszamy do włączenia się w dzieło Żywego Różańca. Chcemy reaktywować Różę Matki Bożej Fatimskiej. Dlatego zapraszamy do zapisania się i podjęcia tej wspólnej modlitwy różańcowej. Zapisać można się w zakrystii, telefonicznie lub pisząc na maila parafialnego: kobylanka@saletyni.pl.

– Dzisiaj Kościół w Polsce rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

– W przyszłą trzecią niedziele miesiąca ofiary zbierane będą na cele inwestycyjne. 

–  Obradująca w tym tygodniu w Dębowcu Kapituła Prowincjalna Zgromadzenia Misjonarzy Saletynów wybrała nowe władze zakonne na najbliższe trzy lata. Prowincjałem na trzecia kadencję został ks. Grzegorz Zembroń MS. Otoczmy Go naszą modlitwą.

– Ogłaszamy nabór do zespołu Turbo Anioły. Weryfikacja odbędzie się przez udział w konkursie piosenki. Każde dziecko które otrzyma wyróżnienie będzie miało wstęp wolny do zespołu. Konkursową piosenką będzie piosenka pt. „Jestem małą owieczką” z pierwszej płyty Turbo Aniołów. Przesłuchanie odbędzie się 27 lutego o godz. 18.30, w kościele. Chętnych prosimy o zapisy w zakrystii. Zapraszamy uzdolnione muzycznie dzieci.

– Komunikat Policji w Gorlicach – uwaga na wyłudzanie pieniędzy przez osoby podające się za członka rodziny, policjanta, urzędnika, pracownika banku lub żołnierza, które opowiadają zmyśloną historię dotyczącą wypadku drogowego spowodowanego przez członka rodziny, tajnej akcji Policji lub zabezpieczenia zgromadzonych pieniędzy w banku. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy natychmiast zadzwonić na numer alarmowy 112.

W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli:
śp. Kazimierz Stępień
wieczny odpoczynek racz im dać Panie

Wszystkim życzymy wielu łask w nadchodzącym tygodniu Księża Misjonarze Saletyni