OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 4 niedziela Zwykła – 28 stycznia 2024 r.

– Dziękujemy za ofiary zebrane w ubiegłą niedzielę na cele inwestycyjne w wysokości 11 tys. 230 zł.

– W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:

  • w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 17.00. Przed Mszą św. modlitwa o uświęcenie kapłanów i nowe powołania.
  • w piątek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego popularnie zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Nie ma Mszy św. o godz. 7:00. Porządek Mszy jest następujący: o godz. 8:00, 9:30, 16:30 oraz 18:00. W Dominikowicach Msza św. o godz. 8.00. Prosimy o zabranie na Mszę św. gromnic. W tym dniu nie ma adoracji. Możliwość spowiedzi 30 minut przed każdą Eucharystią. Z racji Światowego Dnia Życia Konsekrowanego ofiary    składane na tacę przeznaczone są na wparcie zakonów klauzurowych.
  • w pierwszą sobotę zapraszamy na Eucharystię i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej o godz. 7:00. W tym dniu wspominamy Świętego Błażeja, którego czcimy jako orędownika w chorobach gardła, na zakończenie Mszy św. o godz. 7:00 udzielimy specjalnego błogosławieństwa za jego wstawiennictwem.

– Również w sobotę kapłani udadzą się do chorych z posługa sakramentalną od godz. 9.00.

– Za tydzień w pierwszą niedzielę miesiąca po każdej Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu a zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godzinie 9:30. Składka w tym dniu przeznaczona jest na olej opałowy potrzebny do ogrzania kościoła.

– Spotkanie członków Caritas w ramach przygotowań do DNIA CHORYCH odbędzie się w czwartek 1 lutego po Mszy św. wieczornej na plebanii.

– Po Mszach św. o godz. 9:30, 11:00 i 12:30 możemy spotkać się ze Skautami Europy, którzy pragną zachęcić chłopaków od 9 roku życia do zaangażowania się w ich zastępie. Skauci zajmują się stworzeniem alternatywnego miejsca rozwoju dla młodych bez telefonów, w atmosferze dobrej zabawy. Zainteresowanych zapraszamy do stoiska przed kościół.

W tym tygodniu patronują nam:

Środa – wspomnienie św. Jana Bosko

Sobota – wspomnienie św. Błażeja

W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli:
śp. Joanna Woźniak
śp. Tadeusz Mrozek
wieczny odpoczynek racz im dać Panie

Wszystkim życzymy wielu łask w nadchodzącym tygodniu

Księża Misjonarze Saletyni