OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 1 niedziela Adwentu – 03 grudnia 2023 r.

– W dzisiejszą, pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”.

Niech pomocą w przeżywaniu czasu oczekiwania będą Msze roratnie ku czci Najświętszej Maryi Panny, na które serdecznie zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Dzieci prosimy o zabieranie ze sobą lampionów.

– Od dziś Caritas naszej parafii rozprowadza opłatki na stół wigilijny. Ofiara jest dobrowolna.

– W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 17.00. Przed Mszą św. modlitwa o uświęcenie kapłanów i nowe powołania.

– Nowenna do Matki Bożej Saletyńskiej w środę po Mszy św. o 18:00

– Zapraszamy na spotkanie kandydatów do bierzmowania w środę na godz. 18:45 do kościoła.

– Zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. w piątek na Mszę św. o godz. 18:00, podczas której zostaną poświęcone medaliki. Po Mszy spotkanie z rodzicami w kościele.

– Ośrodek Zdrowia w Krygu zaprasza na kompleksowe badanie wzroku 22 grudnia od godz. 9:00.

– Klub Honorowych Dawców Krwi działający przy OSP Kobylanka  organizuje akcję oddawania krwi. Zapraszamy do Szkoły w Kobylance za tydzień 10 grudnia  w godz. 9:00 -12:30.

– Prosimy o posprzątanie grobów i właściwą segregacje odpadów do przeznaczonych do tego koszów. Oddzielnie plastik i szkło oraz oddzielnie rzeczy zielone. Prosimy również o ściąganie doniczek z chryzantem i niewrzucanie śmieci domowych do kontenera cmentarnego. Odgarniając śnieg prosimy nie zrzucać go na alejki.

– Od kilku lat w naszej parafii nie było wizyty duszpasterskiej tzw. „Kolędy”. Zastąpiło to wspólne spotkanie w Kościele podczas Mszy św. sprawowanej za poszczególne przysiółki naszej parafii. Głosy parafian były zróżnicowane. Część wyrażała zadowolenie z takiego sposobu, inni żałowali, że kapłan nie przyjdzie osobiście do domu. W tym roku mamy pragnienie odwiedzenia parafian w ich domach. Chcemy to zrobić w trochę inny sposób niż dotychczas. Zależy nam, aby takie spotkanie nie było tylko kurtuazją, ale realnym czasem na wspólną modlitwę, rozmowę i wzajemne poznanie się. Tak, aby „kolęda” stała się wizytą duszpasterską. Dlatego w tym roku chcemy zaproponować Wam nowy sposób przeżycia tego czasu. Dobrowolnie, bez ministrantów, bez zbierania ofiar. Rodziny, które pragną przyjąć kapłana, są proszone o wyrażenie takiej woli, tak, aby była to indywidualna decyzja. Będzie można to uczynić na dwa sposoby. Pierwszy – poprzez wypełnienie specjalnie przygotowanych zgłoszeń, wyłożonych na ołtarza bocznych i wrzucenie je do przygotowanych skarbon (podobnie jak wypominki)  lub pozostawienie w zakrystii. Drugi – poprzez naszą stronę internetową w zakładce „Wizyta duszpasterska”. Gdyby ktoś z Was miał pragnienie wesprzeć nas, można będzie to uczynić wrzucając ofiarę do tych samych skarbon. Ufamy, że zaproponowany sposób zostanie dobrze przyjęty. Zgłoszenia można składać do końca roku.

W tym tygodniu patronują nam:

Czwartek – wspomnienie św. Ambrożego

Piątek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny – przypominamy, że w tym dniu nie ma postu.

Wszystkim życzymy wielu łask w nadchodzącym tygodniu

Księża Misjonarze Saletyni