OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Odpust parafialny – 10 września 2023 r.

– Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy pomogli nam poprzez modlitwę, pracę i ofiarę w przygotowaniu i przeprowadzeniu Uroczystości Odpustowych. W sposób szczególny dziękujemy ks. Marcinowi Sitkowi MS za pokrzepiające słowa podczas homilii, księżom gościom za pomoc w spowiedzi i komunii świętej, panu Krzysztofowi – kościelnemu, p. Dorocie i Agacie, panom Franciszkowi i Leszkowi, p. Tomaszowi, rodzinie Bulińskich z pracownikami za piękny wystrój ołtarza polowego, p. Marcinowi i jego firmie za wykonanie odsłuchu z ołtarza polowego do kościoła, chórowi na czele z p. Markiem organistą, orkiestrze na czele z p. Romanem dyrygentem, Straży Pożarnej z Dominikowic i Kobylanki, pocztom sztandarowym, delegacjom Kół, Zespołów i Stowarzyszeń w strojach ludowych wraz z wieńcami dożynkowymi. Dziękujemy parafianom i pielgrzymom oraz wspólnocie zakonnej z Kobylanki. Niech Jezus Ukrzyżowany obdarzy Was wszelkimi potrzebnymi łaskami.

– Dziś jeszcze zapraszamy na Parafialny Piknik Rodzinny o godz. 15:00  zakończony koncertem Turbo Aniołów o godz. 17:00.

– Dziękujemy za wszelkie ofiary na rzecz Turbo Aniołów, którzy przez cały dzień rozprowadzają zrobione przez siebie przetwory i wypieki. Można je nabyć w namiocie przy schodach.

– W zakrystii przyjmowane są intencje bezterminowe.

– W najbliższy III piątek miesiąca zapraszamy na drogę krzyżową w piątek o godz. 17.30 oraz na nowennę po Mszy św. o godz. 18.00.

– W przyszłą trzecią niedziele miesiąca ofiary zbierane będą na cele inwestycyjne. 

– Zapraszamy na uroczystości odpustowe do Dębowca od czwartku do poniedziałku. Więcej informacji na plakacie. Do Sanktuarium w Dębowcu można wyruszyć w pielgrzymce pieszej – dołączając w niedzielę 17 września o godz. około 3:20 w nocy do grupy z Bazyliki na krzyżówce w Dominikowicach lub w pielgrzymce rowerowej o godz. 8:00 z naszego Sanktuarium. Zapisy u ks. Albina.

– Zarząd Koła Miłośników Ziemi Kobylańsko – Dominikowickiej wraz z młodzieżą ze szkół w Dominikowicach i Kobylance zaprasza na modlitewne spotkanie przy Obelisku na cmentarzu 18 września o godz. 9:15 z okazji rocznicy agresji ZSRR na Polskę.

– Sołtysi wsi Dominikowice i Kobylanka informują iż III ratę podatku rolnego od nieruchomości i za odpady komunalne będą przyjmować w budynkach WDK w dniach od 12 do 15 września w godz. Od 9:00 do 12:00. Prosimy o przyniesienie nakazów płatniczych.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

– Wtorek – wspomnienie Najśw. Maryi Panny Rzeszowskiej

– Środa – wspomnienie św. Jana Chryzostoma

– Czwartek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego

– Piątek – wspomnienie Najśw. Maryi Panny Bolesnej

– Sobota – wspomnienie św. męczenników Korneliusza i Cypriania

Wszystkim życzymy wielu łask w nadchodzącym tygodniu

Księża Misjonarze Saletyni