NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 4 czerwca 2023

                                                                            

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Z inicjatywy metropolity warszawskiego księdza kardynała Kazimierza Nycza od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Ale jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności.

3.. W najbliższy czwartek, 8 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasz parafialny wieczernik i nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Msze św. tego dnia o godz. 7.00, 9.00 i 12.30. Nie będzie w tym dniu Mszy św. w Dominikowicach oraz Mszy o godz. 18.00 w sanktuarium. Procesja po Mszy św. o godz. 9.00. Zapraszamy do udziału dzieci. Młodych i starszych. Dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatków, chłopców do dzwonienia dzwonkami, strażaków do przybycia z pocztami sztandarowymi oraz zapewnienia bezpieczeństwa na trasie przejścia, Służbę Liturgiczną do przygotowania pięknej liturgii.

2. 14 czerwca gościć będziemy w sanktuarium brata Elia Cataldo. Jest to człowiek Kościoła, który za pozwoleniem Kościoła odwiedza różne miejsca, aby spotkać się z ludźmi i umacniać ich wiarę przez mówienie o swoim doświadczeniu Boga i modląc się szczególnie w intencji chorych. Przez 10 lat był członkiem zakonu kapucynów. Obecnie pracuje nad założeniem nowej wspólnoty. Na swoim ciele nosi stygmaty. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 17.00. Po Mszy św. procesja Eucharystyczna a następnie planowane jest spotkanie o charakterze modlitewnym. Nie ma zapisów. Wstęp wolny.

I ołtarz przy OSP Kobylanka – przygotowują strażacy z Kobylanki;

II przy Ochronce w Dominikowicach – przygotowuje Chór.

III przy Cukierni w Dominikowicach – przygotowuje Oaza oraz zespół.

IV przy domu p. Przybyłowicz – przygotowują strażacy z Dominikowic.

4.Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą się odbywały codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. /z wyjątkiem środy/ przez całą tak zwaną oktawę Bożego Ciała. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością, wykrętem czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego. Dla dziewczynek sypiących kwiatki oraz dla chłopców dzwoniących dzwonkami przez całą oktawę  – słodkie zakończenie oktawy.

5.Ksiądz Prowincjał ze swoją Radą zgodnie z zasadami wynikającymi z naszej Reguły zakonnej dokonał po III kadencji zmiany przełożonego domu zakonnego a jednocześnie proboszcza. Nowym proboszczem i przełożonym we Wspólnocie został ks. Łukasz Soczek MS. Ksiądz Roman został skierowany do pracy duszpasterskiej w parafii M.B. Saletyńskiej w Rzeszowie. Zmiana 23 lipca. Ks. Roman już dzisiaj prosi, aby nowego księdza Proboszcza przyjąć z radością i z zaufaniem.