NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Warto w tym miejscu przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II wypowiedziane w 2002 roku w Łagiewnikach: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!”.

2. Dzisiaj obchodzimy też patronalne święto CARITAS i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Caritas jest na całym świecie miłującą ręką Kościoła skierowaną do ubogich i najbardziej potrzebujących, w których obecny jest Chrystus. Życzymy całemu Zespołowi parafialnego CARITAS pokornego, kreatywnego i radosnego kontynuowania waszej służby, abyście docierali do najbardziej samotnych i potrzebujących, odpowiadając w ten sposób na kulturę odrzucenia i obojętności.

3. Przyszła niedziela, 23 kwietnia, na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona będzie jako Niedziela Biblijna, która rozpocznie następujący po niej Tydzień Biblijny.

5. W kalendarzu liturgicznym dla diecezji Polski pod datą 23 kwietnia umieszczona jest uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski. Jednak w tym roku tego dnia, jak już powiedziano, przypada niedziela, i to w okresie Wielkanocy, która znosi wszystkie pozostałe obchody liturgiczne, nawet te w randze uroczystości. Stąd tegoroczna uroczystość Świętego Wojciecha, zgodnie z zasadami kalendarza liturgicznego, została przeniesiona na następujący po tej niedzieli poniedziałek, 24 kwietnia.

6.Jeżeli ktoś po przeżytych misjach parafialnych chce kontynuować formację duchową w oparciu o przedstawione kroki orędzia chrześcijańskiego zapraszamy Go na spotkanie wspólnoty modlitewno – ewangelizacyjnej, która spotyka się w Sali na plebanii, w czwartki o godz. 19.00.

7.SNE diecezji rzeszowskiej bł. Pawła VI zaprasza na kurs NOWE ŻYCIE, który odbędzie się w dniach 21-23 kwietnia 2023 r. w Bazylice w Gorlicach. Zgłoszenia w kancelarii przy Bazylice, tel. 667 399 400 po 17.00.