PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU – 27 listopada 2022

W 90. rocznicą Wielkiego Głodu w Ukrainie, którego kulminacja przypadła na lata 1932-1933, módlmy się za tych, którzy zginęli w tak straszliwy sposób. Głód był spowodowany intencjonalnie i miał doprowadzić do zniszczenia prywatnego rolnictwa, i faktycznie do tego doprowadził powodując milionowe ofiary w ludziach. I to nie tylko w Ukraińcach, ale również w Polakach.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Jednocześnie weszliśmy w liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana.

2. Zapraszamy do licznego udziału we Mszy św. Roratniej, która celebrowana będzie w naszym kościele codziennie o godz. 18.00.

Dzieci, które zdecydują się być 3 lub więcej razy w tygodniu na Roratach jutro otrzymają plansze na którą przyklejać będą otrzymywane każdego dnia obrazki. Wszystkie dzieci zapraszamy szczególnie w środę na godz. 18.00.

Zespół CARITAS rozprowadzał będzie świece na stół wigilijny. Cena dużych świec-18 zł, małych świec-8 zł. Nadwyżki pozostają w kasie Caritasu parafialnego.

Opłatki nie są rozprowadzane po domach ale można je nabyć w zakrystii . Ofiary ze sprzedaży przeznaczone będą na ważne cele duszpasterskie.

W zakrystii można nabyć kalendarz parafialny za 15.zł.

3. W środę, 30 listopada, przypada święto Świętego Andrzeja Apostoła.

4.W przyszłą niedzielę, 4 grudnia, która przykrywa liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary, obchodzimy Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych.

5.Jednocześnie w tę przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Na tacę w czasie Mszy świętych złożymy ofiary na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi w pierwszy czwartek i w pierwszy piątek od godziny 17.00. W pozostałe dni tygodnia spowiedź pół godziny przed Mszą św.

7. W sobotę przypada także pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny po  Mszy św. o godz. 7.00.

Chorych z posługą sakramentalna odwiedzimy przed  świętami w sobotę 17 listopasda.

9.Rekolekcje adwentowe będą prowadzone na Mszach św. w 2,3 i 4 niedzielę Adwentu przez księży z Parafii.

10. Dziękujemy za ofiary składane przy okazji wypominków na utrzymanie księży i domu zakonnego.

11. Spotkanie Róż Różańcowych w przyszła niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30.

Noworoczne Spotkanie opłatkowe Róż Różańcowych odbędzie się w niedzielę 8 stycznia 2023 roku w sali Domu Kultury w Kobylance, koszt 45 zł. od osoby, zgłoszenia prosimy kierować do zelatorek, do 4 grudnia. W przypadku osób starszych z Żywego Różańca w podjęciu decyzji o ich udziale w spotkaniu oraz o wcześniejszym zgłoszeniu do zelatorek – proszę o pomoc Rodziny tych osób. Proszę również o zapewnienie im transportu.

12. Wciąż czekamy na potwierdzenie przyjęcia intencji pogrzebowych przez księży, którym je przekazujemy. Stąd nie mamy jeszcze w pełni gotowych wykazów. Przepraszamy.

10. Na skutek pożaru ucierpiała materialnie jedna z Rodzin w Dominikowicach. Caritas naszej Parafii razem z Sołectwem chce wyrazić swoją solidarność i ogłasza zbiórkę funduszy do puszek w przyszłą niedzielę po Mszach świętych. Już teraz wszystkim za miłosierne serce dziękujemy.

OGŁOSZENIA SPOŁECZNE

HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH, ZUŻYTEGO SPRZĘTU ELEKTRYCZNEGO I  ELEKTRONICZNEGO ORAZ ODPADÓW NIEBEZPIECZNYCH POWSTAJĄCYCH W GOSPODARSTWACH DOMOWYCH (tj. chemikalia, zużyte baterie, akumulatory).

DOMINIKOWICE, KOBYLANKA   –   7  GRUDNIA  2022 R.   

UWAGA: Wyżej wymienione odpady należy wystawić przy trasach objazdu do godz. 7.00

WAŻNE !  
NIE BĘDĄ ODBIERANE ZUŻYTE OPONY ORAZ ODPADY BUDOWLANE, PONIEWAŻ NIE ZALICZA SIĘ ICH DO KATEGORII ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH.