JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA –    20 XI 2022

1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego, w którą obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Dziękujemy za ofiary na cele inwestycyjne.

2. Dziś po Mszy św. o godz. 12.30  wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za odmówienie tego aktu dzisiaj można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Jutro, 21 listopada, w liturgii przypada wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.

Spotkanie opłatkowe Róż Różańcowych odbędzie się w niedzielę 8 stycznia 2023 roku w sali Domu Kultury w Kobylance, koszt 45 zł. od osoby, zgłoszenia do zelatorek, do 4 grudnia.

4.We wtorek, 22 listopada, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Wszystkim zaangażowanym w troskę o muzykę kościelną w naszej parafii, panu organiście, zespołowi, chórzystom składamy serdeczne podziękowanie za całoroczną posługę i życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa w dalszej posłudze.

5. Z wielką radością przyjmujemy wiadomość, że w połowie Adwentu ukaże się nowa – kolędowa płyta naszego parafialnego Zespołu TURBO ANIOŁY. Tym razem oprócz dzieci i młodzieży w nagraniu płyty wzięły udział Mamy Członków Zespołu. Gratulujemy księdzu Janowi i całemu Zespołowi!

6. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 do grona ministrantów zostanie przyjętych 11 aspirantów, a do grona lektorów 6 ministrantów. Gratulujemy!

Wczoraj nasi ministranci i lektorzy zajęli wysokie miejsca w Dekanalnym Turnieju Służby Liturgicznej Ołtarza. Gratulujemy zespołom i

7. W najbliższą niedzielę przypada pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczniemy czas radosnego oczekiwania i przygotowania na spotkanie z Panem.

8.Tygodniowy rozkład Wypominków:

Poniedziałek – Parafianie z Dominikowic-Podlesie Górne i Podlesie Dolne

Wtorek – z Dominikowic – skrzyżowanie przy centrum kulturalno – handlowo – oświatowym, domy w górę w stronę Łysuli, Zagumnie, Wieś.

Środa – od krzyżówki w Dominikowicach w dół, Podkościele – Centrum kulturalno-handlowo – duchowe;

Czwartek – Dominikowice Osiek

Piątek – Rozbój i Podrozbój

Sobota – bez podanego rejonu

9.. Wykazy Mszy św. pogrzebowych z ostatniego okresu będą dostępne w przyszłym tygodniu.
10. Jest jeszcze do nabycia najnowszy numer KRZYŻA KOBYLAŃSKIEGO.