TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                  6 listopada 2022

1. W środę, 9 listopada, przypada święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Bazylika na Lateranie jest kościołem katedralnym biskupa Rzymu, czyli papieża. Nad wejściem widnieje napis w języku łacińskim: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”.

Spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania w czwartek o godz. 19.00.

2. W piątek, 11 listopada, przypada Święto Niepodległości. Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 18.00. Niech zewnętrznym znakiem naszego świętowania będzie wywieszona flaga narodowa.

Biskup Rzeszowski Jan Wątroba udziela wszystkim wiernym dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek, 11 listopada 2022 r., z racji przypadającego w tym dniu państwowego Święta Niepodległości.

3. W najbliższą niedzielę, 13 listopada, przypada obchodzony od 2009 roku Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym . Także tego dnia będziemy obchodzić już po raz piąty ustanowiony przez papieża Franciszka Światowy Dzień Ubogich.

4. Naszą modlitwą obejmijmy tych, którzy w ostatnim tygodniu przekroczyli próg wieczności: śp. Marek Woźniak i śp. Maria Konieczny. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie…

5  Przez cały listopad będziemy modlić się za zmarłych polecanych w tak zwanych wypominkach listopadowych. Nabożeństwo to odbywać się będzie w dni powszednie, wg poszczególnych regionów w Parafii, o godz. 17.30. a w niedzielę przez m-c listopad o godz. 9.00.

Tygodniowy rozkład Wypominków:

6 XI Niedziela – 9.00 – za fundatorów, budowniczych, duchownych i zakonnych

Poniedziałek – Dominikowice Osiek

Wtorek – Rozbój i Podrozbój

Środa – Pustki – Dominikowice i  Kobylanka

Czwartek – Kobylanka – od żel. Krzyża do szkoły

Piątek – Podkościele – Centrum

Sobota – bez  rejonu

13 XI Niedziela – 9.00 – za fundatorów, budowniczych, duchownych i zakonnych

Poniedziałek – Kobylanka Osiny

Wtorek – Brzezina i Brzezinka

Środa – Okrajek, Pańskie Pola, Krygowskie, Jedle

Czwartek – Kobylanka Wieś-Grabówki, Krzyska, Zielona, Zakole

Piątek – Skała

Sobota – Libuskie i bez rejonu

20 XI Niedziela – 9.00 – za fundatorów, budowniczych, duchownych i zakonnych

Wypominki roczne w każdą niedzielę o godz. 7.30.

W dalszym ciągu można składać wypominki do wystawionych skrzynek.

OGŁOSZENIA SPOŁECZNE

 Wójt Gminy Gorlice zaprasza na uroczyste podniesienie Flagi Państwowej Rzeczypospolitej Polskiej, które odbędzie się 13 listopada 2022 roku o godz. 15.30 na placu przy budynku WDK w Dominikowicach. O godz. 16.00 spotkanie poetycko – muzyczne „Polska Niepodległa” w WDK w Dominikowicach. Wstęp wolny.

Sołtysi wsi Dominikowice i Kobylanka pobierają IV ratę podatku rolnego od nieruchomości i za odpady komunalne w budynkach WDK 10, 14, 15 XI w godz. Od 9.00 do 12.00.