ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA         30 października 2022

1. Jutro, 31 października, ostatnie nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30..

2. We wtorek, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W naszej świątyni Msze Święte będą w tym dniu sprawowane o godz. 6.30, 8.00, 11.00 i 14.00. Tradycyjnie zapraszamy na Mszę Świętą celebrowaną na naszym parafialnym cmentarzu o godz. 11.00. W razie bardzo złej pogody (ulewa, zamiecie śnieżne i mróz)obowiązuje ten sam rozkład godzinowy a Msza św. o 11-ej będzie odprawiona w Sanktuarium.

3. Ofiary zbierane w tym dniu na cmentarzu do puszek przez Radnych Parafialnych , w godzinach od 7.00 do 11.00 oraz na tacę w czasie Mszy świętych przeznaczone będą na dalsze prace na cmentarzu, które podejmiemy na wiosnę. Nie prowadzimy sprzedaży zniczy. 4. W  środę, 2 listopada, przypada w liturgii wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Zapraszamy na Msze Święte tego dnia o godz. 8.00, 9.30, 16.30 i 18.00.  Po Mszy Świętej o godz. 9.30 procesja na cmentarz. Ofiary zbierane na Mszach św. w święto zmarłych przeznaczone będą na dalsze prace na cmentarzu. Zatroszczmy się o porządek na cmentarzu. Śmieci, różne odpadki, zużyte znicze, stare kwiaty proszę składać tylko w wyznaczonych miejscach do odpowiednich pojemników. Bardzo proszę zarówno Parafian jak i Gości o segregację śmieci. Karygodnym jest wysypywanie materiałów pozostałych po remontach grobów pod tuje rosnące przy ogrodzeniu. Miał racje jeden z polskich filozofów określają niektórych z nas jako  Homo sowieticus.

5. W pierwszy czwartek Adoracja i okazja do spowiedzi od godz.17.00.

 6. Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych.

 7. Przez cały listopad będziemy modlić się za zmarłych polecanych w tak zwanych wypominkach listopadowych. Nabożeństwo to odbywać się będzie w dni powszednie, wg poszczególnych regionów w Parafii, o godz. 17.30. a w niedzielę przez m-c listopad o godz. 9.00./ za zmarłych kapłanów, siostry zakonne fundatorów i budowniczych świątyni/.

W środę na nabożeństwie modlą się za bliskich zmarłych Parafianie z Dominikowic-Podlesie Górne, w czwartek z Dominikowic- Podlesie Dolne, w piątek z Dominikowic – od krzyżówki w górę, w sobotę – z Dominikowic od krzyżówki w dół do mostku.

W każdą niedzielę, począwszy od najbliższej, przez cały rok o godz. 7.30 prowadzone będą wypominki roczne.

Na ołtarzach bocznych wyłożone są karty wspominkowe, zarówno listopadowe jaki roczne. Po wypełnieniu proszę je składać do wystawionych skrzynek. Prosimy o czytelne wypełnienie kart. Każdego rodzaju wypominki wkładamy do osobnych kopert.

8. Najbliższy piątek, 4 listopada, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Adoracja i spowiedź od godz. 17.00. /wypominki o 17.30/.

9. Sobota, 5 listopada, to pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny po Mszy św. o godz. 7.00 – serdecznie zapraszamy!

10. Z posługą do chorych udajemy się od godz. 9.00.

11. W niedzielę za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 9.30.

12. Na zakończenie módlmy się za zmarłych śp. Helenę Jurusik i śp. Marka Szurę, którzy w ostatnim tygodniu odeszli do wieczności. Niech miłosierny Pan swoim sługom i służebnicom udzieli łaskawie przebaczenia grzechów, oczyści ich z winy i obdarzy udziałem w zmartwychwstaniu Chrystusa.

13. Z powodu bardzo dużej ilości intencji pogrzebowych jesteśmy zmuszeni jako duszpasterze podjąć pewne decyzje i zmienić zasady przyjmowanych intencji.

1. Z intencji pogrzebowych w Parafii do odprawienie pozostaje: 

– kiedy intencji jest mniej niż 50 w Parafii odprawiamy 15 intencji od najbliższej rodziny;

–  kiedy intencji jest ponad 50 w Parafii odprawiamy 20 intencji;

– najbliższe wolne terminy w 2024 roku.

2. Pozostałe intencje pogrzebowe proboszcz przekazuje do odprawienia w parafiach, w których brakuje intencji lub przekazuje je do dyspozycji rodzinie, która sama szuka księdza, który je odprawi. Decyzję o podejmuje rodzina zmarłego w tygodniu po pogrzebie.

3. Poza pogrzebami zarezerwować można najwyżej 3 intencje mszalne na pół roku. Pozostałe zamawiamy na bieżąco. Rezerwację potwierdzamy najpóźniej miesiąc przed terminem odprawienia zarezerwowanej Mszy św. Najbliższe wolne terminy w 2024 roku.

4. Jeżeli wystąpi ważna i nagła potrzeba odprawienia Mszy św. : poważna choroba, wypadek, zainteresowani proszą o jej odprawienie jednego z księży z Parafii.

5. W sobotę odbyło się walne spotkanie Zespołu CARITAS z naszej Parafii na którym wybrano nowy Zarząd. W Jego skład wchodzą: prezes – p. Jerzy Lewiński, sekretarz – p. Alina Kędzior, skarbnik – p. Janina Dulęba. Gratulujemy nowemu Zarządowi.

 

Księża Misjonarze Saletyni z Kobylanki