DWUDZIESTA OŚMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU            9 października 2022

1. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie do świątyni na nabożeństwo różańcowe. W dni powszednie różaniec o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 9.00.  Dzieci zapraszamy na różaniec w każdy dzień a szczególnie w środę.

Spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania w kościele, w czwartek 13 października o godz. 19.00.

Msza św. dla dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii św.  oraz ich rodziców w najbliższą niedzielę 16 października o godz. 15.00.

Spotkanie aspirantów i młodszych ministrantów  4 i 5 klasa)  w sobotę o godz. 11.00 w kościele.

Organizujemy kolejny kurs lektorski (7 klasa +). Pierwsze spotkanie w sobotę o 11.00 w zakrystii.

2. W piątek, 14 października, będziemy obchodzili Dzień Edukacji Narodowej. Wyraźmy naszą wdzięczności wobec nauczycieli, wychowawców i katechetów za trud ich pracy i wysiłek włożony w wychowanie młodego pokolenia. W środę i w piątek różaniec w intencji wszystkich nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz pracowników oświaty.

3. W sobotę, 15 października, przypada w kalendarzu liturgicznym wspomnienie Świętej Teresy od Dzieciątka Jezusa. Ten dzień obchodzony jest także jako Dzień Dziecka Utraconego, który po raz pierwszy obchodzono w USA w 1988 roku. Będziemy wspierać naszą modlitwą wszystkich rodziców, którzy utracili dzieci jeszcze przed narodzeniem, wypraszając im Boże pocieszenie w trudnych chwilach.

4. W najbliższą niedzielę, 16 października, przypada rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Tego dnia będziemy obchodzili kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.

5.Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Na ołtarzach bocznych wyłożone są karty wspominkowe, zarówno listopadowe jaki roczne. Po wypełnieniu proszę je składać do wystawionych skrzynek.

Wypominki miesięczne listopadowe – czyli wykaz zmarłych za których będziemy się modlić na nabożeństwach w miesiącu listopadzie o godz. 17.30. Imiona i nazwiska tych zmarłych oraz nazwę rejonu w Parafii, w którym mieszkamy wypisujemy na wyłożonych na ołtarzach bocznych kartkach z napisem LISTOPADOWE.

Wypominki roczne – czyli wykaz zmarłych za których będziemy się modlić pół godziny przed Mszą św. o godz. 8.00 w każdą niedzielę roku. Imiona i nazwiska tych zmarłych wypisujemy na wyłożonych na ołtarzach bocznych kartkach z napisem ROCZNE.

Prosimy o czytelne wypełnienie kart. Każdego rodzaju wypominki wkładamy do osobnych kopert.

6. W zakrystii i u ministrantów można nabyć Posłańca- KRZYŻA KOBYLAŃSKIEGO w cenie 7 zł. Do nabycia jest również kalendarz sanktuaryjny w cenie 15 zł.

7. Taca w najbliższej trzeciej niedzieli miesiąca przeznaczona będzie na cele inwestycyjne w Parafii. Dziękujemy za złożone w ubiegłą niedzielę 10 tys. 850 zł, które przeznaczone będą na ogrzewanie.

8. Tych, którzy w ostatnim tygodniu przeszli do wiecznej ojczyzny: śp. Stanisław Nowak, śp. Wilhelm Kosiba – polecajmy miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

OGŁOSZENIA SPOŁECZNE

Sołtysi wsi Dominikowice i Kobylanka zapraszają mieszkańców na ZEBRANIE WIEJSKIE, które odbędzie się w Wiejskich Domach Kultury:

– w Dominikowicach 11 października o godz. 18.00;

– w Kobylance 12 października o godz. 18.00.