DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU -2 października 2022

Dziękujemy za ofiary na olej opałowy.

1. Dziś dwudziesta siódma niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Liturgia niedzielna wyparła liturgiczne wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. Niech towarzyszy nam wiara w obecność i pomoc świętych aniołów, których Bóg powołał, aby nas strzegli na drogach naszego życia.

2.Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie o godz. 17.30. Osoby, które nie mogą przybyć na tę modlitwę do świątyni, zapraszamy, aby modlić się na różańcu w domu. Dzieci zapraszamy na specjalnie dla nich prowadzony różaniec w każdą środę o godz. 17.30. Dzieci, które postanowią częściej uczestniczyć w modlitwie różańcowej otrzymają w poniedziałek plansze a w poszczególne dni otrzymywać będą obrazki.

W najbliższą środę dzieci-kandydatów do I Komunii św. zapraszamy do kościoła na godz. 17.15.  Dzieci otrzymają wówczas różańce i będą prowadzić modlitwę różańcową o 17.30.

3. We wtorek, 4 października, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu. To także dzień imienin papieża Franciszka. Niech nasza modlitwa będzie wsparciem dla Ojca Świętego.

4. W środę, 5 października, będziemy wspominać w liturgii Świętą Siostrę Faustynę Kowalską, którą nazywamy Apostołką Bożego Miłosierdzia. Tego dnia w sposób szczególny będziemy modlić się przez jej wstawiennictwo o miłosierdzie Boże dla nas i całego świata.

5. Czwartek, 6 października, będzie pierwszym czwartkiem miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi przed pierwszym piątkiem od godz. 17.00. Adorację zakończy modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania.

6. W piątek, 7 października, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. To jednocześnie pierwszy piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi przed pierwszym piątkiem od godz. 17.00. Adorację zakończy nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

7. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Stanisława Szufnara i śp. Genowefa Szurek. Niech wszechmogący Bóg przebaczy im grzechy, aby mogli radować się życiem wiecznym i chwalić Pana na wieki.

8. W zakrystii i u ministrantów można nabyć Posłańca- KRZYŻA KOBYLAŃSKIEGO w cenie 7 zł. Do nabycia jest również kalendarz sanktuaryjny w cenie 15 zł.

Księża Misjonarze Saletyni z Kobylanki