DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU    –  14 sierpnia 2022

1. Jutro, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wiara w to, że Maryja po ziemskim życiu została z ciałem i duszą wzięta do nieba, istniała już w pierwotnym Kościele. Oficjalnie sformułował ją papież Pius XII dogmatem w 1950 roku. Msze Święte w naszej świątyni tego dnia o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i o 15.00 Msza św. na ołtarzu polowym z racji Dożynek Parafialnych i Gminnych. W dniu jutrzejszym odwołana zostaje Msza św. o godz. 18.00.

2. W polskiej tradycji jutrzejsza uroczystość nosi nazwę święta Matki Bożej Zielnej. Maryja jest najpiękniejszym kwiatem ludzkości. Tego dnia błogosławione są bukiety kwiatów, ziół i warzyw. W ten sposób będziemy dziękowali Bogu za pierwsze tegoroczne zbiory i owoce ziemi. Dziękujemy za piękne kwiaty, które przynieśliście Maryi na Imieniny.

3. Jutro przypada również kolejna rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tak zwanego Cudu nad Wisłą. Ten dzień obchodzony jest także jako Święto Wojska Polskiego.

4. W ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:  Śp. Józefa Duda, śp. Tadeusz Fejklowicz. Niech miłosierny Pan, okaże im łaskę i wprowadzi do krainy życia wiecznego.

5. Zakończyliśmy zaplanowane w tym półroczu prace przy alejkach na starej część cmentarza. Koszt zakupu materiałów i wykonanych prac wyniósł 37,181 zł. Zakup lamp, które będą założone przy ostatniej alejce na nowym cmentarzu to koszt 11.279 zł. Malowanie kaplicy Matki Bożej – 4.655 zł. Dokończenie prac na frontowej ścianie kaplicy w Dominikowicach –  655 zł. Malowanie sali, korytarza i kuchni w części duszpasterskiej plebanii 5.840 zł. Do zapłaty pozostało pokrycie kosztów za czyszczenie i malowanie daszków na przykościelnym murze.

Podjęcie dalszych prac na cmentarzu zależy od ofiar. Taca w przyszła niedzielę przeznaczona na cele inwestycyjne.

 Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Dziękujemy p. Ryszardowi z Rady Parafialnej za pomoc malarzowi oraz darmową pomoc  w wielu innych pracach. Dziękujemy firmie z Dominikowic za darmowe pomalowanie dachu na dawnym domu katechetycznym a teraz niepublicznym przedszkolu.  

6. W piątek droga krzyżowa o 17.30. a po Mszy św. wieczornej tradycyjna nowenna do Pana Jezusa Ukrzyżowanego.

Księża Misjonarze Saletyni z Kobylanki