DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 7 sierpnia 2022

  1. W poniedziałek, 8 sierpnia – Świętego Dominika założyciela zakonu dominikańskiego. Odpust w kaplicy w Dominikowicach. Msza św. w kaplicy w intencji mieszkańców Dominikowic o godz. 8.00.
  1. Nowenna do Matki Bożej Saletyńskiej w środę po Mszy św.
  • Droga Krzyżowa w intencji zniewolonych przez nałóg alkoholizmu w piątek o godz. 17.30.
  • Zapraszamy na „wieczór z piosenką religijną i z aniołami pod altankami” przy plebanii. Dzisiaj o godzinę 19.15.

Dziękujemy ks. Janowi i p. Ani za prowadzenie wakacyjnych warsztatów muzycznych dla Turbo Aniołów.

  • Zbliża się Święto Matki Bożej Zielnej. Prosimy o ogrodowe kwiaty: Dalie, Cynie, Mieczyki, Hortensje, Nagietki, Słoneczniki, Zioła, Zieleń Ogrodową, Trawy, Jarzębinę, i inne. Kwiaty proszę dostarczy do soboty 13 sierpnia, najlepiej do godz 16.00. Najpóźniej po Mszy wieczornej. Z góry dziękujemy.
  • Ze względu na to, iż Dożynki Gminne urządzane są w tym roku 15 sierpnia Kobylance nie będziemy organizować osobno Dożynek Parafialnych. Msza św. z racji dożynek 15 sierpnia o godz.15.00 na ołtarzu polowym. Prosimy o przybycie w strojach ludowych. Na Mszy św. poświecimy wieńce dożynkowe. Dary ołtarza złożą w imieniu organizacji biorących udział w dożynkach Starostowie Dożynek, po nich z darami ołtarza mogą podejść Parafianie.  Za organizację i bezpieczeństwo odpowiadają władze gminne.

6.     Obwieszczenie Wójta Gminy Gorlice

Wójt Gminy Gorlice zawiadamia o podjęciu przez Radę Gminy Gorlice uchwał w sprawie przystąpienia do sporządzania Miejscowych Planów Zagospodarowania Gminy Gorlice dotyczących poszczególnych miejscowości. Zainteresowani mogą składać wnioski do wyżej wymienionych planów oraz dotyczące oceny oddziaływania na środowisko w nieprzekraczalnym terminie do 24.08.2022 r. Wniosek powinien zawierać imię i nazwisko albo nazwę oraz adres zamieszkania albo siedziby oraz oznaczenie nieruchomości, której dotyczy. Szczegóły na Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Gorlice oraz na tablicach ogłoszeń.

Księża Misjonarze Saletyni z Kobylanki