OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU    – 31 lipca 2022

Rozpoczyna się sierpień, miesiąc ważnych kościelnych świąt maryjnych oraz rocznic i świąt narodowych. Jest to także tradycyjny czas pielgrzymowania do sanktuariów maryjnych, zwłaszcza na Jasną Górę. Dla wielu katolików sierpień jest miesiącem dobrowolnie podejmowanej abstynencji od napojów alkoholowych, a dla wszystkich czasem modlitwy o trzeźwość narodu.

1. Jutro, 1 sierpnia, przypada 78. rocznica wybuchu powstania warszawskiego.

2. Wtorek, 2 sierpnia, to dzień odpustu Porcjunkuli, związanego ze Świętym Franciszkiem z Asyżu. Odpust można zyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia.

3. W czwartek, 4 sierpnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów. Będzie to jednocześnie pierwszy czwartek miesiąca. Od godz. 17 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i okazja do spowiedzi przed pierwszym piątkiem.

4. Najbliższy piątek, 5 sierpnia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Msza Święta wotywna o godz. 18.00. Od godz. 17 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i okazja do spowiedzi.

5. W sobotę, 6 sierpnia, będziemy obchodzili święto Przemienienia Pańskiego.. Msze Święte tego dnia o godz. 7.00 i 18.00.

6. Z racji pierwszej soboty miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec fatimski po Mszy Świętej o godz. 7.00.

7. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Z tej racji po Mszy św. o godz. 9.30 zmiana tajemnic różańcowych.

8. Msza św. w intencji Kół Gospodyń Wiejskich z całej Gminy w środę o godz. 16.00.

9. Ksiądz Roman dziękuje za modlitwę oraz za wszelką pomoc w czasie, kiedy przebywał w szpitalu a ksiądz Zygmunt, który jutro udaje się do szpitala o modlitwę prosi. Księża Misjonarze Saletyni z Kobylanki