PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 10 lipca 2022

1. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.30.

2. W sobotę, 16 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, popularnie zwanej Matką Bożą Szkaplerzną.

3. Do chorych w okresie wakacyjnym udajemy się na zaproszenie. Jeśli to tylko możliwe proszę pamiętać o wezwaniu do chorych , których stan zdrowia się poważnie pogorszył, zanim chory trafi do szpitala. W czasie pobytu chorego w szpitalu proszę zadbać o jego spowiedź i Komunię św.

4. W sprawie zawarcia małżeństwa narzeczeni na pierwsze spotkanie i spisanie protokołu umawiają się z Proboszczem telefonicznie: 508078608. Takie spotkanie powinno odbyć się 3 miesiące przed ślubem. Jeszcze wcześniej narzeczeni powinni wziąć udział w kursie przedmałżeńskim oraz w naukach przedślubnych,

5.Od dnia dzisiejszego do ostatniego dnia sierpnia kancelaria parafialna będzie czynna we wtorki i w czwartki po Mszy św. wieczornej (ok. 18.45).

6.  Ksiądz Proboszcz informuje o trwających pracach: kładzenie kostki na cmentarzu.  założenie oświetlenia przy nowej alejce na cmentarzu, czyszczenie i malowanie daszków na murach przy kościele, malowanie kaplicy Matki Bożej. Taca inwestycyjna od stycznia do czerwca wynosi 59.200 zł. Za wszelkie ofiary dziękuje. Po zakończeniu prac będzie wiadomo ile ostatecznie pozostanie do zapłaty za prace i materiały.  Najbliższa niedziela. Trzecia w miesiącu, składka inwestycyjna.

7. Ksiądz Proboszcz dziękuje sponsorom z Parafia i spoza jej granic, których ofiary pozwoliły na zorganizowanie wypoczynku wakacyjnego dla zaangażowanej w Parafii młodzieży i dzieci.

8. Powiatowa Komenda Policji w Gorlicach zaprasza serdecznie na Policyjny Piknik Rodzinny – Bezpieczeństwo – Zabawa – Nauka!

kiedy: 17 lipca (niedziela), godz. 15-19

gdzie: Rejon Sezonowego Posterunku Policji w Klimkówce

Księża Misjonarze Saletyni z Kobylanki