DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 19 czerwca 2022

1 Jutro, w poniedziałek, 20 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Uchodźcy.

2. W czwartek, 23 czerwca, przypada Dzień Ojca. W dowód wdzięczności naszym ojcom wypraszajmy dla nich obfitość Bożego błogosławieństwa, a dla zmarłych – wieczną nagrodę.

3. W piątek, 24 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także z inicjatywy Świętego Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Msza św. na zakończenie roku szkolnego połączona będzie z zakończeniem Oktawy Bożego Ciała i odbędzie się w czwartek o godz. 18.00.  

5. W czwartek 23 czerwca uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela (przeniesiona  ze względu na uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa). Jest to dzień naszego parafialnego odpustu. Ze względu na niedawno obchodzony odpust sanktuaryjny ten wewnętrzny odpust ograniczymy do dwóch Mszy św. (7.00 i 18.00) w dniu 23 czerwca.

6. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy Świętej o godz. 18.00. Do czwartku włącznie jest połączone z procesją eucharystyczną. Dla dziewczynek sypiących kwiatki oraz dla chłopców dzwoniących dzwonkami przez całą oktawę słodkie zakończenie oktawy.

7. Zapraszamy do udziału w 45 Rzeszowskiej pieszej pielgrzymce. Zapisy na 45. Rzeszowską Pieszą Pielgrzymkę trwają od 7 czerwca do 16 lipca 2022 r. Osoby wyrażające chęć udziału w RPP zgłaszają się przez formularz internetowy zamieszczony na stronie www.pielgrzymka.rzeszow.pl.

8. Zapraszamy na 35. Saletyńskie Spotkanie Młodych, które odbędzie się w Dębowcu w dniach 4-7.lipca. Temat tegorocznego spotkania nawiązuje do odnowienia relacji z Bogiem i ludźmi. Zapraszamy młodzież od klasy 8 Szkoły Podstawowej i starszą. Dzisiaj ostatni dzień zapisów. Zapisy u ks. Rafała. Kontakt i wszelkie informacje na plakatach.

9. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na inwestycje parafialne.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu i przeprowadzeniu ostatnich uroczystości religijnych.

10.Ksiądz Prowincjał ze swoją Radą dokonał zmian w naszej Wspólnocie zakonnej. Ksiądz Rafał Pniok został skierowany jako katecheta do Wspólnoty i Parafii Saletyńskiej w Mrągowie a od 25 sierpnia zastąpi Go ks. Kamil Stącel MS- neoprezbiter.                                                                                                                                      

Księża Misjonarze Saletyni z Kobylanki