ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 5 czerwca 2022

1. Dziś po każdej Mszy Świętej oaza z naszej parafii będzie rozprowadzała placki i dewocjonalia za dobrowolną ofiarę. Będzie można również zakupić wartościowe książki, albumy  i pamiątki z sanktuarium. Zebrane w ten sposób fundusze będą przeznaczone na dofinansowanie rekolekcji oazowych. Zachęcamy do wsparcia akcji.

2. Jutro, 6 czerwca, przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

Program ostatniego dnia odpustu:

8.00 – Eucharystia z homilią za zmarłych parafian i pielgrzymów

11.00 – Eucharystia i błogosławieństwo małych dzieci

18.00 – Eucharystia z homilią

2. W czwartek, 9 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, jak również wszystkich przygotowujących się do kapłańskiej posługi.

3. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy Świętej o godz. 18.00. W niedzielę o godz. 9.30.

4. W najbliższą niedzielę, 12 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Niedziela ta kończy czas wielkanocnej Komunii Świętej.

5. W czwartek 16 czerwca będziemy przeżywać Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 12.30 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 9.00 procesja do 4 ołtarzy.

I przy OSP Kobylanka – przygotowują strażacy z Kobylanki;

II przy Ochronce w Dominikowicach – przygotowują Rodzice zespołu Turbo Anioły.

III przy Cukierni w Dominikowicach – przygotowuje Oaza;

IV przy domu p. Przybyłowicz – przygotowują strażacy z Dominikowic.

6. Zapraszamy na 35. Saletyńskie Spotkanie Młodych, które odbędzie się w Dębowcu w dniach 4-7.lipca. Temat tegorocznego spotkania nawiązuje do odnowienia relacji z Bogiem i ludźmi. Zapraszamy młodzież od klasy 8 Szkoły Podstawowej i starszą. Zapisy u ks. Rafała. Kontakt i wszelkie informacje na plakatach.

7. Dziękujemy Księżom Katechetom za przygotowanie młodzieży do Sakramentu Bierzmowania a rodzicom zarówno młodzieży bierzmowanej jak i dzieciom komunijnym za dar ołtarza w postaci potrójnego mosiężnego gągu.

8. W XXV Międzynarodowym Ekumenicznym Konkursie Wiedzy Biblijnej w Bielsku-Białej wzięli udział młodzi z naszej Parafii: w gronie finalistów znalazł się Dominik Ostrowski (klasa VIII), który zajął III miejsce, w gronie finalistów znalazła się Kamila Świerz (klasa VI). Gratulujemy młodym oraz ks. Rafałowi, który ich przygotował do konkursu.

9. Nasza Służba Liturgiczna Ołtarza wzięła udział w Dębowcu w Saletyńskich Zawodach w Piłce Nożnej. W swoich kategoriach wiekowych Ministranci Juniorzy zajęli I miejsce a starsza grupa miejsce II. Gratulujemy selekcjonerowi ks. Jakubowi.

W tym tygodniu patronują nam:

– środa, 8 czerwca – Święta Jadwiga (1374-1399), królowa, orędowniczka pokoju, patronka życia małżeńskiego i rodzinnego;