CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY – 8 maja 2022

 1. Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.
 • W naszej świątyni nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 17.30.  w niedzielę o godz. 9.00..
 • Od poniedziałku do piątku trwa BIAŁY TYDZIEŃ.
 •  Jutro, 9 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, przeniesiona z 8 maja ze względu na przypadającą niedzielę wielkanocną.
 • W piątek, 13 maja, w liturgii będziemy wspominać Matkę Bożą Fatimską. Tego dnia przypada także 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II.
 • Chłopców z klas III, IV, v i VI pragnących zostać ministrantami zapraszamy na pierwsze spotkanie w sobotę 14 maja o godz. 11.00 w kościele. Rodziców prosimy: zachęcajmy a nie zniechęcajmy.
 • Dzieci, zarówno dziewczęta jak i chłopców z klas III, IV, V, zachęcamy do wstępowania do nowo powstającej WSPÓLNOTY OAZY DZIECI BOŻYCH. Pierwsze spotkanie w sobotę 14 maja o godz. 10.00 przed plebanią.
 • Osoby chętne do włączenia się do Żywego Różańca mogą zapisywać się w zakrystii, podając kontaktowy telefon lub adres. Po zakończeniu okresu pandemii planujemy zorganizowanie w maju dla wszystkich róż wspólnego nabożeństwa a po nim majówki.
 • Na fejsbukowej stronie Parafii ukazała się kolejna  część  rekolekcji ewangelizacyjnych p.t. ODKRYWAMY CHRZEŚCIJAŃSTWO.
 1. Zapraszamy na  piknik dla rodzin dzieci z niepełnosprawnością, który odbędzie się w sobotę 21 maja 2022, w altankach przy plebani w Kobylance.

W programie :         Wspólna Eucharystia , warsztaty kulinarne – prowadzone przez Koło Gospodyń Wiejskich z Kobylanki, zabawy edukacyjne z psem terapeutycznym, wspólny „grill”. Rozpoczęcie spotkania o godz. 15.00.

 1. W ostatnim czasie odeszła do Pana: śp. Joanna Bulińska. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Jej wieczne spoczywanie…
 1. Sołtysi wsi Dominikowice i Kobylanka informują, że II ratę podatku rolnego od nieruchomości i odpady komunalne oraz zobowiązania na rzecz Spółki Wodnej będą przyjmować w budynkach WDK w następujących dniach: 12,13 i 16 maja w godz. 9.00-13.0. Prośba o zabranie ze sobą nakazów płatniczych.
 1.  W przyszłą III niedzielę miesiąca ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na dalsze prowadzone na cmentarzu prace. Dziękujemy za zebrane w Wielkanoc na ten cel 12 tys. złotych.
 1.  Po okresie pandemii powracamy do KATECHEZ ŚRODOWYCH. W kolejne środy o godz. 18.45 zapraszamy do kościoła na serię katechez dla dorosłych, których tematem będzie Msza św. i poszczególne jej części.
 1. Zapraszamy na KATECHEZY PRZEDMAŁŻEŃSKIE /kurs przedmałżeński/. Pierwsza w najbliższą sobotę o godz. 19.00 na plebanii.

Księża Misjonarze Saletyni z Kobylanki