TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY – 1 maja 2022

1. Dziś w całej Polsce obchodzona jest po raz kolejny Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. Niech będzie to czas szczególnego zasłuchania i rozważania słowa Pana.

2. Dziś rozpoczynamy miesiąc maj. W naszej świątyni nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 17.30.  w niedzielę o godz. 9.00. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz domach rodzinnych. Dzieci, które będą uczestniczyć w nabożeństwie majowym jutro otrzymają plansze a w każdy kolejny dzień obrazek.

3. Dziś także przypada Święto Pracy. Naszą modlitwą wspieramy wszystkich pracowników i pracodawców, aby podejmowali uczciwie swoje obowiązki. Modlimy się również za wszystkich bezrobotnych i poszukujących pracy, aby znaleźli godne zajęcie i mogli zapewnić byt swoim bliskim.

4. Strażakom z racji ich święta składamy serdeczne życzenia: błogosławieństwa Bożego w życiu zawodowym i prywatnym, dużo zdrowia, męstwa i odwagi. Składamy serdeczne podziękowania za Waszą miłość do bliźniego, której wyrazem jest Wasza piękna i trudna służba i zaangażowanie.

Msza św. za żyjących i zmarłych strażaków z Dominikowic i z Kobylanki będzie odprawiona jutro /poniedziałek/ o godz. 16.00.

4. Jutro, 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej.

5. We wtorek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane wg porządku niedzielnego.  

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

– w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, o 17.30 nabożeństwo majowe i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania. Od 17-ej do 18.00 okazja do spowiedzi.

– w piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, o 17.30 nabożeństwo majowe. Od 17-ej do 18.00 okazja do spowiedzi. Aby uniknąć kolejki zachęcamy do korzystania ze spowiedzi od godz. 17-ej i spędzenie czasu oczekiwania do Mszy św. na adoracji Najśw. Sakramentu. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po zakończeniu Mszy św. wieczornej.

– w sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec z racji I soboty po Mszy św. o godz. 7.00.

– w pierwszą sobotę przed południem spowiadamy dzieci  przed I Komunią św. oraz ich rodziny, stąd odwołujemy w maju wizyty u chorych. Ostatnia wizyta miała miejsce tuż przed świętami.

7. W najbliższą niedzielę, 8 maja, przypada czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Będziemy obchodzić ją po raz kolejny jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie.

8. W tym dniu (8 maja) grupa dzieci z naszej Parafii pogłębi swoją przyjaźń z Panem Jezusem przystępując po raz pierwszy do Sakramentu Pojednania i przyjmując po raz pierwszy Komunię świętą.

Spowiedź dla dzieci (zarówno z Dominikowic jak i z Kobylanki), rodziców, chrzestnych, rodzeństwa w sobotę o godz. 10.00. W niedzielę 8 maja zostanie zmieniony program niedzielnych Mszy św. Msze św. komunijne zostaną odprawione o godz. 10.00 dla dzieci z klas III ze szkoły w Dominikowicach i o godz. 12.00 dla dzieci z klas III ze Szkoły Kobylance.

Program Mszy św. dla Parafian: 6.30, 8.00, 14.00 i 18.00 w kaplicy św. Dominika o godz. 8.00.

9. Miłosiernemu Panu polecajmy także zmarłych, którzy w ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Emilian Nalepa, Tadeusz Więcek, Edmund Markowicz, Czesława Skowronek.

10. Na fejsbukowej stronie Parafii ukazała się kolejna  część  rekolekcji ewangelizacyjnych p.t. ODKRYWAMY CHRZEŚCIJAŃSTWO.

11. Msza św. dla dzieci z klas IV w I rocznicę I Komunii św. w niedzielę 15 maja o godz. 11.00.

Okazja do spowiedzi dla dzieci z klas IV w pierwszy piątek miesiąca.

12. Spotkanie młodzieży z klas VIII – kandydatów do Sakramentu bierzmowania oraz ich rodziców odbędzie się w piątek o godz. 19.00 w kościele. Kandydaci przynoszą indeksy. Spotkanie w obecności rodziców będzie miałoformę rozmowy dopuszczającej do egzaminu przez wizytatorem z kurii diecezjalnej.

13. Osoby chętne do włączenia się do Żywego Różańca mogą zapisywać się w zakrystii, podając kontaktowy telefon lub adres. Po zakończeniu okresu pandemii planujemy zorganizowanie w maju dla wszystkich róż wspólnego nabożeństwa a po nim majówki.

Księża Misjonarze Saletyni z Kobylanki