DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY – 24 kwietnia 2022CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1. Dziś przypada patronalne święto Caritas oraz rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. Dziękuję Parafialnemu Zespołowi CARITAS za wszelkie podejmowane działania. Zespół ten wymaga uzupełnienia przez nowych Członków oraz ustalenia  na nowo zakresu zadań. Zapraszamy wszystkich, którzy do tej pory tworzyli ten Zespół oraz wszystkich chętnych, którzy w tej wspólnocie chcą w różnoraki sposób okazywać miłosierdzie – na spotkanie w najbliższy piątek na godz. 19.00 /na plebanii/.

Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji.

2. Jutro, w poniedziałek, 25 kwietnia, przypada święto Świętego Marka Ewangelisty. Jest to także dzień modlitwy o urodzaje. We wtorek, 26 kwietnia, będziemy celebrowali uroczystość Świętego Wojciecha / uroczystość ze względu na oktawę została przeniesiona na 26 kwietnia/.  W piątek, 29 kwietnia, obchodzimy święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy.

3. Droga Miłosierdzia w intencji pokoju na Ukrainie w piątek o godz. 17.30.

5. Za tydzień przypada Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To szczególne zaproszenie do poznawania i rozważania słowa Bożego zapisanego na kartach Pisma Świętego.

6. Spotkanie Róż Żywego Różańca w przyszła niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30.

7. Chór męski KOBYLANIE przeżywa 30 rocznicę działalności, jubileusz 25 istnienia świętuje Stowarzyszenie Kobiet z Kobylanki. Gratulujemy im osiągnięć, życzymy, aby dalej z zapałem kultywowali tradycje i zwyczaje, niech kultura ludowa, którą tworzą budowana będzie na chrześcijańskich i polskich wartościach.

8. Na fejsbukowej stronie Parafii ukazała się kolejna  część  rekolekcji ewangelizacyjnych p.t. ODKRYWAMY CHRZEŚCIJAŃSTWO.

9. Informujemy, że do końca 2022 roku nie jesteśmy w stanie przyjąć intencji mszalnych.

10. W tym tygodniu w środę i w czwartek wieczorem rozpoczniemy pierwsze próby przed pierwszą Spowiedzią i Komunią świętą. Rodzice otrzymają dokładne informacje.

Pierwsza Komunia odbędzie się w niedzielę 8 maja w czasie Mszy  św. o godz. 10.00 i 12.00.

W związku z tym 8 maja nastąpi zmiana rozkładu Mszy św. Dla Parafian Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 14.00 i 18.00.

Sakrament Bierzmowania będzie udzielony młodym z naszej Parafii 2 czerwca o godz. 16.00.

Księża Misjonarze Saletyni z Kobylanki