DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM – 2 stycznia 2022

1.W czwartek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwana świętem Trzech Króli. Będziemy wspominać Mędrców ze Wschodu, którzy przybyli oddać pokłon Jezusowi. Msze Święte z obrzędem błogosławieństwa kredy i kadzidła będą sprawowane według następującego porządku: 6.30, 8.00 (8.00 w Dominikowicach), 9.30, 11.00, 12.30, 16.00.

2. Jednocześnie będzie to Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Kazania na Mszach św. głosił będzie ks. Tomasz Krzemiński – nasz rodak, pracujący jako proboszcz Parafii Łanowice na Ukrainie. Ofiary składane na tacę w uroczystość Trzech Króli zostaną przeznaczone na pomoc Parafii, gdzie pracuje ks. Tomasz.

3. Tego dnia organizowany jest już po raz 9 w naszej Parafii Orszak Trzech Króli. Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu, które jest radosną manifestacją wiary i przywiązania do tradycji chrześcijańskiej.

Rozpoczęcie Orszaku przy kaplicy w Dominikowicach o godz. 14.30.

Korony rozdawane będą przy kaplicy.

Dzieci i młodzież przebierają się za postacie z jasełek i postacie świętych.

Członków zespołów ludowych proszę o przybycie w strojach ludowych i maszerowanie w swoich grupach.

Do udziału zapraszam Orkiestrę Dętą.

Zakończenie Orszaku w kościele Mszą św. ok. godz. 16.00.

5. Czwartek, 6 stycznia, jest jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca. Niech nie zabraknie modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie do pracy w krajach misyjnych.

6. Piątek, 7 stycznia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa na zakończenie godzinnej adoracji przed wieczorną Mszą św.

Spowiedź w tygodniu pół godziny przed Mszą św. a w piątek od 17.00 do 18.00.

7. W najbliższą niedzielę, 9 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

8. Rozpoczynamy od poniedziałku (od jutra) kolędę w formie spotkań na Mszy św. o godz. 18.00. Każda z tych Mszy św. celebrowana będzie w intencji Parafian z danego regionu. W soboty i w niedzielę kolędę zawieszamy. W tym  tygodniu nie będzie również kolędy w czwartek (Trzech Króli).

Po zakończonej Mszy św. ministranci i lektorzy zbierać będą na wyjazd feryjny do Zakopanego.

Poniedziałek 3 I – Dominikowice – Podlesie Górne i Dolne

Wtorek 4 I – Dominikowice – Osiny, Osiek

Środa 5 I– Dominikowice – od krzyżówki w górę, Wieś, Zagumnie i Pustki

Piątek 7 I– Dominikowice – od krzyżówki w dół do mostu

Poniedziałek 10 I – Kobylanka – Rozbój i Podrozbój

Wtorek 11 I – Kobylanka – Pustki i Krzyska

Środa 12 I– Kobylanka – Brzezina i Brzezinka

Czwartek 13 I – Kobylanka – Okrajek, Krygowskie, Jedle, Pańskie Pola

Piątek 14 I – Kobylanka – Wieś, Grabówki, Dębina, Zielona, Zakole

Poniedziałek 17 I – Kobylanka –Skała, Libuskie

Wtorek 18 I – Kobylanka – od żelaznego krzyża do szkoły i Podkościele-Centrum

10. ŚPIEWAJMY DLA JEZUSA. Organizujemy nowy konkurs dla rozśpiewanych.  Dzieci. Zaśpiewaj kolędę „Lulajże Jezuniu” (jedna zwrotka i refren). Każdego uczestnika czeka nagroda. Konkurs odbędzie się 19 stycznia 2022 roku po Mszy św. o godz. 18.00. Zgłoszenia do 16 stycznia w zakrystii.

11. Tych, którzy w ostatnim tygodniu przekroczyli bramę śmierci: śp. Dorota Piecuch, śp. Jan Przybycień. śp.Rozalia Maśnica, śp. Jan Wal. Polećmy ich Miłosiernemu Panu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie…

Księża Misjonarze Saletyni z Kobylanki