NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY – 26 grudnia 2021

1. Dziś, w ostatnią niedzielę roku kalendarzowego, obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Naszą modlitwą otaczamy wszystkie rodziny, aby wzrastały w świętości.

2. Jutro, 27 grudnia, obchodzimy święto Świętego Jana, Apostoła i Ewangelisty. Ze względu na epidemie podczas Mszy Świętej o godz. 7.00 i 18.00 poświecimy wino jedynie przez was przyniesione do poświecenia.  

3. We wtorek, 28 grudnia, przypada liturgiczne święto Świętych Młodzianków. Tego dnia będziemy się modlić szczególnie za dzieci nienarodzone oraz niemowlęta.

4. W piątek, 31 grudnia, ostatni dzień roku kalendarzowego. Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne po Mszy Świętej o godz. 16.00.  O tej samej godzinie Msza św. i nabożeństwo w kaplicy św. Dominika.

5. W sobotę, 1 stycznia, przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Przez wstawiennictwo Bogurodzicy będziemy modlić się o pokój na świecie oraz wypraszać Boże błogosławieństwo na Nowy Rok 2022. Msze św. wg. porządku niedzielnego. Przypominamy, że tego dnia obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy Świętej i powstrzymanie się od prac niekoniecznych (święto nakazane).

Jest to jednocześnie pierwsza sobota miesiąca. Różaniec fatimski o godz. 9.00.

W pierwszą sobotę stycznia nie ma wizyty u chorych. W razie pogorszenia stanu zdrowia chorego prosimy wzywać kapłana niezależnie od dnia i godziny.

 6. Od poniedziałku 3 stycznia rozpoczniemy kolędę w formie uczestnictwa Parafian z poszczególnych rejonów we Mszy św. o godz. 18.00.   Program podamy w niedzielę 2 stycznia.

7. W zakrystii można nabyć w ramach kwesty na nowy konfesjonał  album-cegiełką „Kościoły naszego regionu”.

8. Spotkanie Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30.

9. Dziękujemy wszystkim, którzy pracowali przy przygotowaniach kościoła do Świąt Bożego Narodzenia.

Księża Misjonarze Saletyni z Kobylanki