TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU – 12 grudnia 2021

1.Dziś trzecia niedziela Adwentu, nazywana po łacinie „Gaudete”. Słowa te  wyrażają adwentową radość z bliskości Pana. Podkreśla ją również stosowany dziś różowy kolor szat liturgicznych.

2. Msze Święte roratne sprawowane są od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 a w sobotę o godz. 7.00.

Nowenna do Dzieciątka Jezus od czwartku – godz. 17.30.

3. Jutro, 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce

4. Od piątku, 17 grudnia, rozpoczynamy drugą część Adwentu, która stanowi bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To także dzień 85. urodzin papieża Franciszka.

5. Po Mszach Świętych można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Cena podstawowa 6 i 15 zł. Są także do nabycia pobłogosławione opłatki. Dochód z opłatków przeznaczony na Parafialny CARITAS.

SPOTKANIE CARITASU W PIĄTEK PO RORATACH.

6. Dzisiaj po Mszach świętych zbiórka do puszek na leczenie Jakuba, młodego i dobrego człowieka z Gorlic, który zachorował na autoimmunologiczne zapalenie mózgu. Koszt leczenia 500 tys. złotych. Wolontariusze ofiarodawcom będą rozdawali ciasto.

7. Spotkanie z wszystkimi kandydatami do Sakramentu Bierzmowania jutro, w poniedziałek o godz. 19.00 w kościele.

Msza św. dla dzieci przystępujących do I Komunii św. w najbliższą niedzielę o godz. 15.00. Na Mszy św. dzieci otrzymają Nowy Testament.

9. W najbliższą sobotę od godz. 9.00 odwiedzimy chorych. Prosimy pozostawienie zgłoszeń w zakrystii.

10. REKOLEKCJE ADWENTOWE W PARAFII. W najbliższą sobotę 18 grudnia na Mszy św. o godz. 18.00 rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Poniedziałek będzie dniem spowiedzi adwentowej. Ale z powodu małej ilości spowiedników będziemy spowiadać również pół godziny między Mszami św. w niedzielę. Rekolekcje poprowadzi ks. Dariusz Rozum MS. Zakończenie w środę.

10. 11. Przypominamy dzieciom o konkursie piosenki o OWIECZCE

Dzisiaj kończy się czas zgłoszeń.

Konkurs w najbliższą środę 15 grudnia po Roratach, każde z chętnych  dzieci będzie mogło zaśpiewać piosenkę „Jestem małą owieczką”(zwrotka i refren). Piosenka z pierwszej płyty zespołu

11. Najbliższa niedziela to niedziela inwestycyjna. Tym razem ofiary przeznaczone będą na olej grzewczy (ogrzewanie kościoła)

12. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana: śp. Maria Bugno, śp. Jan Dynda, śp. Józef Woźniak.. Polecajmy zmarłych miłosierdziu Bożemu:
Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie…

13. W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 13 grudnia – Święta Łucja (ok. 281304), dziewica i męczennica;

– wtorek, 14 grudnia – Święty Jan od Krzyża (1542-1591), karmelita, mistyk i doktor Kościoła.

Proboszcz i Duszpasterze

Klub HDK przy OSP Kobylanka zaprasza na akcję oddawanie krwi w siedzibie RCKiK w szpitalu, w Gorlicach w najbliższy czwartek w godz. Od 7 do 12.00.