DRUGA NIEDZIELA ADWENTU – 5 grudnia 2021

1. Dziś druga niedziela Adwentu. Trwamy w radosnym czasie oczekiwania na spotkanie z Panem.

2. Jutro, w poniedziałek, 6 grudnia, w liturgii przypada wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. To dzień, kiedy obdarowujemy się prezentami. Niech nie zabraknie życzliwości i dobroci wobec wszystkich, szczególnie najbardziej potrzebujących.

3 W środę, 8 grudnia, będziemy obchodzili uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu Kościół upamiętnia tajemnicę Maryi, która jako jedyna z ludzi została poczęta bez zmazy grzechu pierworodnego.

4. Przekazanie medalika dzieciom-kandydatom do I Komunii św. w środę na Mszy św. O godz. 18.00. Dzieci przychodzą z Rodzicami.

5. Msze Święte roratne sprawowane są od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 a w sobotę o godz. 7.00.

6. Zachęcamy także do korzystania ze spowiedzi świętej. Codziennie kapłani posługują w konfesjonale pół godziny przed mszą św. przed Msza Świętą. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni Adwentu.  W tym roku, podobnie jak w ubiegłym nie będziemy mogli korzystać w czasie rekolekcji i przed świętami z pomocy księży z dekanatu.

7. Po Mszach Świętych można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Cena podstawowa 6 i 15 zł. Są także do nabycia pobłogosławione opłatki. Dochód z opłatków przeznaczony na Parafialny CARITAS.

8. Z racji przypadającej w roku 2022 340 rocznicy przeniesienia cudownego obrazu z kaplicy dworskiej do kościoła księża posługujący obecnie w Parafii przygotowali i wydali przy wsparciu sponsora kalendarz na 2022 rok. Kalendarz zawiera  piękne ilustracje z życia i działalności Parafii. Cena 10 zł.

9. Kuria Diecezjalna w Rzeszowie wydała zalecenia dotyczące organizacji wizyty duszpasterskiej, dając możliwość wyboru formy kolędy. Po przemyśleniu tematu, biorąc pod uwagę warunki i mentalność Parafian, jako Wspólnota Księży pracujących w tej Parafii, podajemy, co następuje. Wizyta kolędowa będzie miała taką sama formę jak w roku ubiegłym. Od 3 stycznia 2022 roku będziemy zapraszać poszczególne rejony na Mszę św. o godz. 18.00. Wyjątek będą stanowić rodziny mające do poświęcenia nowy dom.

Wariant kolędy na specjalne zaproszenie ze strony rodziny czy osoby został odrzucony ze względu na:

– dużą ilość osób starszych i samotnych w Parafii, którzy mieliby problem ze zrozumieniem i zorganizowaniem takiej nieznanej dotąd formy wizyty;

– na unikniecie oskarżenia o przenoszenie przez księży choroby z domu do domu;

– na uniknięcie wprowadzenia przez opiniotwórczych Super- Parafian podziałów  i ocen.

Po Mszach św. będzie okazja do dyskusji i zadawania pytań a kapłana można zaprosić poza kolędą w czasie, kiedy zmaleje zagrożenie.

8. Zmarłym w ostatnim czasie wypraszajmy łaskę nieba.

9. W przyszłą niedziele 12 stycznia po Mszach świętych zbiórka do puszek na leczenie Jakuba, młodego i dobrego człowieka z Gorlic, który zachorował na autoimmunologiczne zapalenie mózgu. Koszt leczenia 500 tys. złotych. Wolontariusze ofiarodawcom będą rozdawali ciasto.

Proboszcz i Księża Misjonarze Saletyni