PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU – 28 listopada 2021

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. W pierwszej części (do 16 grudnia) będziemy pochylać się nad tajemnicą powtórnego przyjścia Pana na końcu czasów. Druga część (od 17 do 24 grudnia) będzie stanowić bezpośrednie przygotowanie do celebrowania pamiątki pierwszego przyjścia Chrystusa na ziemię – na uroczystość Narodzenia Pańskiego. Wykorzystajmy dobrze ten czas.

2. Adwent rozpoczyna nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Trwamy w realizacji programu duszpasterskiego poświęconego tajemnicy Eucharystii, zatytułowanego „Eucharystia daje życie”. W trzecim już roku pracy duszpasterskiej będziemy pochylać się nad tematem „Posłani w pokoju Chrystusa”. Mottem biblijnym będą słowa zaczerpnięte z Ewangelii św. Jana: „…ten kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie” (J 6,57).

3. W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na Msze Święte roratne; szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży. W naszym kościele będą one celebrowane codziennie o godz. 18.00. Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana.

Wszystkie dzieci zapraszamy w każdy dzień a szczególnie w środę. Dzieci, które zdecydują się uczestniczyć w Roratach parę razy w tygodniu jutro lub pojutrze otrzymają planszę do wklejania obrazków.

4. We wtorek, 30 listopada, przypada liturgiczne święto Świętego Andrzeja Apostoła, pierwszego z powołanych Dwunastu.

5. W piątek, 3 grudnia, w liturgii wspominamy Świętego Franciszka Ksawerego, patrona misji katolickich. Będziemy modlić się za wszystkich misjonarzy oraz prosić o nowe powołania misyjne, aby światło Ewangelii docierało do wszystkich ludzi.

6. W sobotę, 4 grudnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary, patronki górników. Jest to także Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych.

7. W Adwencie będziemy także przeżywali czas rekolekcji. W naszej wspólnocie będą one miały miejsce w dniach 18-21 grudnia. Przewodniczył im będzie ks. Dariusz Rozum MS –rekolekcjonista oraz inicjator różańcowych dni skupienia. Tematem nauk będą słowa: „Bądź pozdrowiona Boża Rodzicielko”. Słuchając słowa będziemy też modlić się na różańcu.  Zaplanujmy tak nasze zajęcia, aby wziąć udział w spotkaniach rekolekcyjnych. W te dni możemy skorzystać także z sakramentu pokuty i pojednania. Nie odkładajmy jednak spowiedzi na ostatnie dni Adwentu. Zachęcamy do podejmowania postanowień adwentowych, niech one będą pomocą w zbliżaniu się do Pana. Możemy także wesprzeć potrzebujących poprzez zakup świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ta świeca już na stałe wpisuje się w tradycje przeżywania świąt Narodzenia Pańskiego. Sprzedaż świec od przyszłej niedzieli. Cena małej świecy-6zł., dużej 15zł. Tyle odprowadzamy do diecezjalnego Caritasu. Każda złotówka więcej będzie wsparciem dzieł charytatywnych w Parafii.

8. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:

– w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz nowe powołania o godz. (…);

– w piątek adoracja i spowiedź od godz.17.00 a nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.45.;

– z racji zagrożenia corona-virusem w pierwszy piątek nie ma dodatkowej Mszy św. dla starszych i chorych;

– w sobotę wystawianie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo fatimskie po Mszy św. o godz. 7.00.

– Chorych odwiedzimy przed Świętami Bożego Narodzenia.

9. Najbliższa niedziela, 5 grudnia, będzie to pierwsza niedziela miesiąca – spotkanie Róż Różańcowych po Mszy św. o godz. 9.30.

W najbliższą niedzielę Msza św. dla Wspólnoty WIARA I ŚWIATŁO O GODZ. 14.00.

10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł śp. Bronisław Środzinski. Pamiętajmy o nim w modlitwach.

W sobotę 27 listopada 2021 roku zmarł pochodzący z Krygu śp. Ks. Stanisław Pawłowski – emerytowany misjonarz w Republice Konga i rezydent Domu Księży Diecezji Tarnowskiej w Tarnowie. Miał 75 lat. Msza święta w intencji śp. Ks. Stanisława w kościele parafialnym w Krygu odbędzie się we wtorek (30 listopada) o godz. 13.00. Po mszy ciało Zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

Dzisiaj, jutro i pojutrze ostatnie nabożeństwa wypominkowe – listopadowe (bez podanego rejonu) o godz. 17.30.).  Dziękujemy wszystkim za ofiary, jakie składaliście przy tej okazji na potrzeby naszej Prowincji zakonnej i naszego domu.

11. Od dzisiaj można nabywać opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy nabywaniu przeznaczone są na potrzeby parafialnego Caritasu.

12. Zakończone zostały prace przy najdłuższej alejce na starej części cmentarza. Mamy zamiar przygotować miejsce i położyć kostkę na jeszcze jednej alejce. Dziękuję za ofiary, które składacie na ten cel.

W grudniu oprócz trzeciej niedzieli inwestycyjnej czeka nas jeszcze składka na olej opałowy.

W tym tygodniu patronują nam:

– wtorek, 30 listopada – Święty Andrzej;

– piątek, 3 grudnia – Święty Franciszek Ksawery;

– sobota, 4 grudnia – Święta Barbara..

Życzymy radosnego przeżycia Adwentu

Księża Misjonarze Matki Bożej z La Salette z Kobylanki