DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 10 października 2021

1. Przed kościołem można złożyć ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która realizuje program stypendialny skierowany do uzdolnionej młodzieży z małych miast i wsi.

2. Październik to miesiąc różańca. Zapraszamy codziennie o 17.15. Dzieci zapraszamy szczególnie w środę o godz. 17.15. Zachęcamy także do wspólnego odmawiania różańca w rodzinach.

3. W czwartek będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim, którym leży na sercu dobre wychowanie młodego pokolenia, szczególnie rodzicom, nauczycielom, wychowawcom, katechetom, życzymy przede wszystkim wytrwałości i mocy Ducha Świętego na każdy dzień.

4. W piątek będziemy obchodzić Światowy Dzień Dziecka Utraconego.

5. W piątek nowennę do Pana Jezusa Ukrzyżowanego zastąpi bolesna część Różańca odmówiona o godz. 17.15.

6. Wieczór Uwielbienia Chrystusa Ukrzyżowanego zostanie zorganizowany w późniejszym terminie.

7. W sobotę 16 października 43. rocznica wyboru papieża Jana Pawła II.

8. Za tydzień, w trzecią niedzielę miesiąca dodatkowa Msza św. o godz. 15.00 na którą zapraszamy dzieci z klas trzecich, które przygotowują się do pierwszej Komunii św. oraz ich Rodziców.

9. Za tydzień, w trzecią niedzielę miesiąca. Ofiary zbierane będą na cele inwestycyjne. W trzecią niedzielę września złożono 9.300 zł. Ponieważ nikt z Parafii nie zgłosił się do pomalowania daszków na murach wokół kościoła przenosimy tę inwestycje na wiosnę a teraz zbieramy fundusze i wykonujemy alejkę na nowym cmentarzu.

10. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Prosimy o uporządkowanie grobów. Na ołtarzach bocznych wyłożone są formularze wypominków listopadowych i rocznych.

11. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Aleksander Przybyłowicz, Tadeusz Gorzkowicz.

12. W przyszła niedziele rozprowadzać będziemy książkę autorstwa ks. Jana Gierlaka MS pt. „LA SALETTE – KLUCZ UWOLNIENIA”. Cena 10 zł.

Niniejsza publikacja jest narzędziem do autoewangelizacji i autouwolnienia. W niej znajdziesz praktyczne odpowiedzi na pytania: – „Co zrobić, aby mieć żywą wiarę?” 

-oraz „Jak uwolnić się od przemocy złego ducha?”.


13. W tym tygodniu patronują nam:

– w środę 13 października – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), prezbiter, kapucyn, założyciel wielu zgromadzeń bezhabitowych;

– w piątek 15 października – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica i doktor Kościoła, reformatorka zakonu karmelitańskiego;

– w sobotę 16 października – św. Jadwiga Śląska (między 1178 a 1180-1243), żona Henryka I Brodatego, po śmierci męża wstąpiła do klasztoru cysterek, słynęła z pobożności i czynów miłosierdzia.

Zapraszają Księża Misjonarze Saletyni