DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 5 września 2021

Ogłoszenie na początku Mszy św.

Przeżywana niedziela  5 września w Kościele w Polsce jest obchodzona jako  „Dzień Solidarności z Afgańczykami”. Mieszkańców Afganistanu wesprzyjmy modlitwą i ofiarami składanymi na tacę.

Ogłoszenia na końcu Mszy św.

1. W środę 8 września święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Tego właśnie dnia prosimy o błogosławieństwo Boże dla przyszłych plonów, żeby nasza ziemia przyniosła chleb.

2. Wrzesień to miesiąc poświęcony Matce Boże z La Salette. Nabożeństwo ku Jej czci w każdy dzień miesiąca  po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy.

W piątek droga krzyżowa o godz. 17.30.

3. Odpust rozpoczyna się w najbliższą sobotę Mszą św. o godz. 8.00 a kończymy w drogą krzyżową w lesie pod Łysulą, w święto Podwyższenia Krzyża świętego we wtorek o godz. 18.

Prosimy o zapoznanie się ze szczegółowym  programem wywieszonym na tablicach ogłoszeń i umieszczonym na stronie internetowej Parafii. Strażaków prosimy o przybycie na Sumę ze sztandarami a w czasie odpustu i w czasie Spotkania z Radiem Maryja i z Telewizją TRWAM o gotowość bojową. Parkujących samochody prosimy o podporządkowanie się kierującym ruchem strażakom. Ponieważ wieńce żniwne zostały już poświęcone z racji dożynek nie będziemy tego rytuału powtarzać na sumie odpustowej. Proszę jednak, aby członkowie Kół, Zespołów i Stowarzyszeń przybyli w strojach ludowych.

Odpust – to możliwość doświadczenia szczególnej łaski. Pierwszym warunkiem jaki należy spełnić, aby jej dostąpić jest stan łaski uświęcającej. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. w tygodniu. W dniu odpustu miejsce przed konfesjonałem zostawmy dla pielgrzymów.

Pamiętajmy! W najbliższą niedzielę niezależnie od pogody Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 11.00 i 18.00.

4. Serdecznie zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę rowerową na odpust wrześniowy do Dębowca. Rozpoczęcie w niedziele 19 września o godz. 8.00. Do przejechania 20 km.. Uczestnicy wezmą udział we Mszy św. o godz. 11.00. Powrót rowerami. Zapisy u ks. Albina oraz w zakrystii do 16 września.

5. Ministranci po Mszy św. rozprowadzają nowy numer Krzyża Kobylańskiego w cenie 6złotych. Treść numeru wydanego z racji 90 rocznicy posługi Misjonarzy Saletynów w naszej Parafii zawiera odpowiedź na pytanie kim są saletyni, jakie jest ich zadanie? Krótko przedstawiona została również historia saletynów w świecie, w Polsce i w Kobylance. Numer zawiera zdjęcia wszystkich saletynów, zarówno zmarłych jak i żywych, którzy posługiwali w naszej Parafii.

6. Rodziców młodzieży, która zadeklarowała się w czerwcu, iż chce rozpocząć bezpośrednie przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na spotkanie w piątek po wieczornej Mszy św.

7. Przypominamy o obowiązku segregowania śmieci na cmentarzu. Prosimy również o zrobienie porządku przy swoich grobach. Symboliczna opłata 100 zł. na 20 lat nie wystarczy, aby grabarz porządkował każdemu z osobna otoczenie własnego grobu.

8. Informujemy, że transmisja z naszego kościoła wciąż trwa. Wejście jedynie przez stronę Parafii, przycisk z napisem TRANSMISJA.

OGŁOSZENIA SPOŁECZNE

W Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej przy ulicy Łukasiewicza 6 w Gorlicach 8 i 9 września w godzinach od 16.00 do 19.00. rachmistrz spisuje zainteresowane osoby w ramach narodowego spisu powszechnego. Bliższe informacje na plakatach.

Spotkanie Wiejskie:

– w WDK w Dominikowicach 7 września o godz. 18.00;

– w WDK w Kobylance 8 września o godz. 18.00;

Akademia Piłkarska GKS GLINIK GORLICE rozpoczyna nabór na nowy sezon dzieci od rocznika 2016 i starsze. Telefon: 600 710 450. Bliższe informacje na plakacie.

Misjonarze Saletyni z Kobylanki