DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 22 sierpnia 2021

1. Jutro przypadnie smutna rocznica podpisania paktu Ribbentrop – Mołotow. Dzień 23 sierpnia w 2008 r. został ustanowiony Europejskim Dniem Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu.  

2. Parafialny chór Arka wznawia próby w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

3. W czwartek 26 sierpnia uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Św. Jan Paweł II na Jasnej Górze powtarzał, że tu bije serce narodu. Zapraszamy na dodatkową Mszę św. w kaplicy na skale o godz. 17.00.

4. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Izydor Polak, śp. Barbara Plata, śp. Lucjan Trojanowicz. Pamiętajmy o nich w modlitwach.

5. Wieczór uwielbienia z katechezą w piątek 27 sierpnia po Mszy Św. o godz. 18.00.

6. Żegnamy dzisiaj składając wyrazy wdzięczności ks. Karola Pietrusika MS, który od jutra podejmuje posługę w parafii Łapsze Wyżne na Spiszu. Życzymy Mu zawierzenia Bogu, które w kapłaństwie i w życiu zakonnym jest kwestią najważniejszą oraz miłości do ludzi do których został posłany.

Witamy z radością nowego duszpasterza i katechetę ks. Jakuba Dudka, który jutro przybędzie do naszej Parafii.

7. Odpust Parafialny z racji święta Podwyższenia Krzyża Świętego odbędzie się 12 września 2021 r. Sumie odpustowej przewodniczył będzie bp Edward Białogłowski z Rzeszowa.

W poniedziałek 13 września gościć będziemy w Parafii Telewizję TRWAM i RADIO MARYJA. Początek spotkania o godz. 17.30. Mszy św. przewodniczył będzie bp Leszek Leszkiewicz z Tarnowa.

8. Komenda Powiatowa Policja w Gorlicach w związku z powtarzającymi się przypadkami oszustw metodą na wnuczka i na policjanta, ,których ofiarami stają się zazwyczaj osoby starsze apeluje o ostrożność czujność i rozsądek w kontaktach z osobami obcymi szczególnie poprzez kontakt telefoniczny.

Komenda Powiatowa Policja w Gorlicach zaprasza na piknik rodzinny BEZPIECZEŃSTWO, ZABAWA I NAUKA, który odbędzie się w dniu 28 sierpnia 2021 roku w godz. od 12 do 16 nad zalewem Klimkówka a w dniu 29 sierpnia w godz. 14-18.00 na rynku w Gorlicach.

9. W tym tygodniu patronują nam:

– we wtorek 24 sierpnia – św. Bartłomiej (†ok. 70), apostoł;

– w piątek 27 sierpnia – św. Monika (ok. 332-387), matka św. Augustyna, wzór matki modlącej się o nawrócenie syna;

– w sobotę 28 sierpnia – św. Augustyn (354-430), biskup i doktor Kościoła.

Księża Misjonarze Saletyni z Kobylanki