DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 8 sierpnia 2021

1. Sierpień jest miesiącem wielu ważnych wydarzeń, dla wielu z nas jest to także czas abstynencji od alkoholu, by dać świadectwo życia w wolności i wspierać tych, którzy żyć w trzeźwości. Nie zapominajmy o tym, jak wielką moc ma nasze codzienne świadectwo, ponieważ naszym celem jest spotkanie z Bogiem w wieczności.

Droga Krzyżowa w piątek zostanie odprawiona w intencji Parafian uzależnionych od alkoholu oraz o trzeźwość w naszych rodzinach.

2. W najbliższą niedzielę uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Obowiązuje niedzielny program Mszy św. W polskiej tradycji z tą uroczystością jest związany obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, zbóż, dlatego przynosimy je przed ołtarz. Chcemy w ten sposób uwielbić Boga i podziękować Mu za to, że troszczy się o nas. Obrzęd błogosławieństwa odbędzie się na zakończenie każdej Mszy Świętej natomiast poświęcenie wieńców żniwnych w ramach PARAFIALNYCH DOŻYNEK odbędzie się na Mszy św. o godz. 9.30.

3. Tradycją w naszej Parafii stało się już przynoszenie Maryi na imieniny (15 sierpnia) ogrodowych i polnych kwiatów. Niech tradycji stanie zadość również i w tym roku. Prosimy szczególnie o Dalie, Cynie, Mieczyki, Hortensje, Nagietki, Słoneczniki, Zioła, Zieleń Ogrodowa, Jarzębinę. Kwiaty można przynosić do kościoła lub na plebanię w piątek po Mszy św. o 18.00 oraz w sobotę do południa.

4.. 15 sierpnia przypadnie 101. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny. Skutki tego triumfu Wojska Polskiego wpłynęły także na historię Europy, bowiem zatrzymano nawałnicę bolszewicką, która zagrażała nie tylko naszemu narodowi.

5. „Przyjaciół poznajemy w biedzie”. Rada Duszpasterska oraz ksiądz Proboszcz dziękują wszystkim Parafianom, którzy podjęli apel i przez zwiększoną hojność na rzecz kościoła i Parafii doprowadzili do przywrócenia w trudnym czasie epidemii ciągłości finansowej. Przy zachowaniu tej wysokości ofiar z niedzieli i świąt możemy wrócić do składek w III niedzielę miesiąca na cele inwestycyjne. Najbliższą inwestycją będzie pomalowanie daszków na murach wokół kościoła. Na ten cel będzie zbierana taca w najbliższą niedzielę.

Po spotkaniu z Radą Duszpasterską Proboszcz podjął starania o zakup samochodu, który podobnie jak poprzedni będzie własnością Parafii i jej głównie będzie służył.  

6. Wójt Gminy Gorlice zaprasza na Dożynki Gminne, które odbędą się 22 sierpnia w Kwiatonowicach . Szczegóły na plakatach. W trakcie dożynek możliwe będzie skorzystanie z mobilnego punktu szczepień oraz punktu spisowego w ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań.

7. Bank Gospodarstwa Krajowego we współpracy z Urzędem Marszałkowskim organizuje bezpłatne szkolenie dla właścicieli firm oraz osób zainteresowanych rozpoczęciem lub rozwojem działalności gospodarczej na temat możliwości wsparcia finansowego. SPOTKANIE 12 SIERPNIA O GODZ. 9.00 W BUDYNKU WIEJSKIM W ROPICY POLSKIEJ.

8. Instytut Archeologii Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Muzeum Ziemi Bieckiej zaprasza zainteresowanych, a szczególności młodzież powyżej 16 roku życia, do udziału jako wolontariusze, w badaniach archeologicznych, które odbędą się w drugiej połowie sierpnia na terenie nowo odkrytego grodziska w Kobylance. Oferujemy opiekę profesjonalnej kadry. Chętni mogą zgłszać się do sołtysa Kobylanki p. Andrzeja Skowronka oraz za pośrednictwem poczty mailowej: muzeumbiecz2021@gmail.com oraz strony na Fecebooku: www.facebook.com/Baza-Archeologiczna-IAUR-w-Bieczu- 227294951426688 w wiadomości prywatnej.

9. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 9 sierpnia – św. Teresa Benedykta od Krzyża (Edyta Stein, 1891-1942), dziewica i męczennica, patronka Europy, filozof;

– we wtorek 10 sierpnia – św. Wawrzyniec (†258), diakon i męczennik;

– w środę 11 sierpnia – św. Klara (1194-1253), dziewica, wzorem św. Franciszka żyła w ubóstwie, założycielka klarysek;

– w sobotę 14 sierpnia – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), prezbiter, franciszkanin, męczennik obozu Auschwitz-Birkenau.

Księża Misjonarze Saletyni z Kobylanki