OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 1 sierpnia 2021

Rozpoczynamy miesiąc trzeźwości. Sługa Boży kard. Stefan Wyszyński mówił, że „naród pijany jest już powalony, zwyciężony, tak jak człowiek nietrzeźwy nie jest świadomy swej godności i gubi swoją wolność”. Mówił również, że : „przezwyciężenie klęski pijaństwa i alkoholizmu musi zaczynać się w rodzinie, ale całe społeczeństwo, cały Naród, Kościół i państwo muszą współdziałać i to ze wszystkich sił”. Zachęcamy wszystkich ludzi dobrej woli do wspólnego działania w dziele troski o trzeźwość.

1. Jutro, 2 sierpnia, możemy uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli, związany ze św. Franciszkiem z Asyżu. Aby uzyskać odpust, należy: pobożnie nawiedzić kościół, odmówić w nim modlitwę Ojcze nasz i wyznanie wiary, być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.

2. Jutro 2 sierpnia KGW w Kobylance zaprasza wszystkie Koła i Gospodynie z rejonu na Mszę św. o godz. 16.00.

3. . W środę 4 sierpnia – św. Jan Maria Vianneya – patrona proboszczów.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

Spowiedź: od poniedziałku do środy i w sobotę pół godziny przed Mszą Świętą poranną i wieczorną a w czwartek i w piątek od godz. 17.00. W czwartek i wiatek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do 17.00 do 18.00.

W pierwszą sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP po porannej Mszy Świętej

5. W piątek 6 sierpnia święto Przemienienia Pańskiego. Msze Święte tego dnia o godz. 7.00 i 18.00.

6. W przyszłą niedzielę wspomnienie liturgiczne św. Dominika (ok. 1170-1221), założyciela Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów, W kaplicy w Dominikowicach, której św. Dominik jest patronem – ODPUST. Msza św. w intencji mieszkańców Dominikowic z możliwością zyskania odpustu w niedzielę o godz. 8.00.

7. Instytut Archeologii Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Muzeum Ziemi Bieckiej zaprasza zainteresowanych, a szczególności młodzież powyżej 16 roku życia, do udziału jako wolontariusze, w badaniach archeologicznych, które odbędą się w drugiej połowie sierpnia na terenie nowo odkrytego grodziska w Kobylance. Oferujemy opiekę profesjonalnej kadry. Chętni mogą zgłszać się do sołtysa Kobylanki p. Andrzeja Skowronka oraz za pośrednictwem poczty mailowej: muzeumbiecz2021@gmail.com oraz strony na Fecebooku: www.facebook.com/Baza-Archeologiczna-IAUR-w-Bieczu- 227294951426688 w wiadomości prywatnej.

Księża Misjonarze Saletyni z Kobylanki