SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 18 lipca 2021

1. W najbliższy wtorek, 20 lipca br., przypada ósma rocznica ingresu Biskupa Jana Wątroby do katedry rzeszowskiej. Pamiętajmy w modlitwie o Pasterzu naszej diecezji.

2. W tym tygodniu patronują nam:

w czwartek 22 lipca – św. Maria Magdalena, nazywana Apostołką Apostołów, zaniosła im radosną wieść o zmartwychwstaniu, jedna z kobiet towarzyszących Jezusowi i apostołom, uwolniona przez Pana z mocy złych duchów;

– w piątek 23 lipca – św. Brygida (1303-1373), zakonnica, patronka Europy;

w sobotę 24 lipca – św. Kinga (1234-1292), dziewica, córka króla węgierskiego Beli IV, żona księcia Władysława Wstydliwego.

3. W piątek droga krzyżowa 0 g0dz. 17.30.

4. Za tydzień w niedziele będziemy wspominać św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Po Mszach św. błogosławieństwo pojazdów. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze.

W związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa  w ramach „Akcji św. Krzysztof – „1 grosz za 1 kilometr”zebrane do puszek w czasie poświecenia pojazdów  ofiary  będą przeznaczone dla misjonarzy na zakup potrzebnych pojazdów. Zebrane pieniądze będą przekazane do Referatu Misyjnego Kurii Przy tej okazji informujemy, że w ostatnim roku trzech misjonarzy z naszej diecezji otrzymało nowe pojazdy: dwa z projektu diecezjalnego i jeden z projektu ogólnopolskiego MIVA Polska.

5. Na ten sam dzień apel kieruje do nas przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki Apeluję, aby niedziela 25 lipca br. była obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie

 „Proszę, aby tego dnia podczas Mszy Świętych, zwłaszcza podczas modlitwy wiernych, zwrócić się z modlitwą błagalną za poszkodowanych, a po Mszy zorganizować zbiórkę funduszy, które zostaną im przekazane za pośrednictwem Caritas Polska” – czytamy w Apelu.

6. Akcja oddawania krwi organizowana jest przez Klub Honorowych dawców przy OSP Kobylanka 25 lipca 2021 roku w siedzibie OSP Kobylanka od. godz. 9.00 do godz. 12.00,.

7. Z racji I Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych, który z woli papieża Franciszka będzie obchodzony w Kościele powszechnym w każdą czwartą niedzielę lipca, w najbliższą niedzielę, 25.07.2021 r. na każdej Mszy św. będziemy modlić się w ich intencji. Papież Franciszek skierował na ten dzień specjalne orędzie.

8. Przewodniczący KEP arcybiskup Stanisław Gądecki wydał oświadczenie w sprawie szczepień. Można się z nim zapoznać na stronach Parafii..

9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły: Irena Pawlak, Irena Jasiczek i Jadwiga Świniarska. Pamiętajmy o nich w modlitwach.

Księża Misjonarze Saletyni z Kobylanki