XII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 20 czerwca 2021

1. Zgodnie z postanowieniem podjętym przez Konferencję Episkopatu Polski, bp Jan Wątroba wydał dekret, na mocy którego została odwołana dotychczasowa dyspensa dla wiernych od udziału we Mszy św. w niedziele i inne święta nakazane. Oznacza to, że począwszy od niedzieli 20 czerwca br., wszyscy wierni mają moralny obowiązek uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach św.

2. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako Dzień Świętości Małżeństw i Rodzin. Módlmy się zwłaszcza za wspólnoty rodzinne przeżywające różnego rodzaju kryzysy i trudności. 

Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.

3. Zmarł tato ks. Jana Poptoplaka MS. Pogrzeb śp. Stanisława odbędzie się w poniedziałek 21 czerwca o godz. 11.30 w Katedrze Zmartwychwstania Pańskiego i św. Tomasza Apostoła w Zamościu, ul. Kolegiacka 1. Organizowany jest z Parafii autobus. Chętni do wyjazdu proszeni są o zgłaszanie się do po Mszach św. do zakrystii i złożenie opłaty w wysokości 70 zł., tyle wynosi koszt wynajęcia autobusu w przeliczeniu na osobę. Listę zamykamy o godz. 13.30. Wyjazd spod koscioła o godz. 6.00.

4. W środę „Dzień Ojca” w szczególny sposób będziemy się modlić za wszystkich ojców w naszej parafii, by wzorem św. Józefa odważnie podejmowali wyzwania wynikające z ich powołania.

5.Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla uczniów z naszej Parafii (SP –Dominikowice i SP – Kobylanka)odprawiona zostanie w sanktuarium w czwartek 24 czerwca o godz. 16.30.

Na Mszę św. zapraszamy szczególnie klasy czwarte. Będzie to Msza św. w rocznicę ich I Komunii św.

6. Przypadająca w czwartek Uroczystość św. Jana Chrzciciela to nasz parafialny odpust. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, którą m. in. celebrował będzie w 50 rocznicę kapłaństwa pochodzący z Krygu ks. Stanisław Pawłowski, który 15 lat pracował jako misjonarz w Ludowej Republice Kongo.

7. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.30.

8. Od tej niedzieli można zamawiać intencje mszalne na rok 2022. Prosimy o rozwagę w rezerwowaniu terminów. W zakrystii można odebrać wykazy Mszy św. za zmarłych.

9. 4 sierpnia 2021 r. wyruszy 44. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę z hasłem „Z Maryją i Józefem do Jezusa”. Pielgrzymka odbędzie się w systemie sztafetowym. Już można zapisać się do jednej z pielgrzymkowych grup.

Zapisy do grupy bł. Karoliny przez formularz lub bezpośrednio u przewodnika grupy, ks. Pawła Gąsiora. Poszczególne grupy pieszej pielgrzymki maja przydzielone dni do pielgrzymowania sztafetowego. Nasza grupa ma w tym roku trzeci  dzień – czyli piątek 06.08.2021.

Plan na dzień dzisiejszy jest następujący. 

Chcemy zebrać 150 osób – czyli około 3 autokarów. Wyjazd byłby wczesnym rankiem z Gorlic do miejscowości Ruda, w pobliżu Radomyśla Wielkiego. Będziemy  pielgrzymować w odpowiednim tempie, by popołudniu wyjechać z miejsca gdzie zakończymy dzień pielgrzymki do Częstochowy. Najprawdopodobniej zakończymy dzień Apelem Jasnogórskim i wrócimy do Gorlic. Wszytko będzie zależało od pielgrzymów i właściwe decyzje zostaną podjęte na spotkaniu pielgrzymkowym o którym osobiście będę informował. Koszt pielgrzymki 30 zł + przejazd (trasa Gorlice – Częstochowa).

Ks. Paweł Gąsior –pawel_gasior87@poczta.fm, 721 642 118

10. Zapraszamy młodzież z Parafii na 34 Spotkanie Młodych w Dębowcu. 34 SSM odbywa się hybrydowo. Będzie transmitowane on-line. Nasza grupa będzie miała możliwość uczestniczenia na żywo w trzech dniach /8-9-10 lipca/.. Koszt spotkania – 50 zł. Zapisy oraz informacje u ks. Rafała, nr tel.: 518 654 497

11. Na czas nieobecności Księdza Proboszcza spowodowanej uczestnictwem w obradach Kapituły Prowincjalnej w Dębowcu do 3 lipca zastępował Go będzie ks. Albin Pawłowski MS.

12. Skauci Europy zapraszają w niedzielę 27 czerwca na Mszę św. o godz. 11.00. Weźmie w niej udział 1. Drużyna Grybowska z 2 zastępami – z Krygu i Kobylanki (zastęp Wilk) i z Grybowa (zastęp Żuraw). Następnie na polanie przy altanach odbędzie się apel, na którym nastąpi m.in. tzw. rozesłanie na obozy i przyznanie różnych sprawności. Potem planujemy przeprowadzić grę w której uczestniczyliby harcerze i mogliby dołączać w dowolnej chwili wszyscy chętni do zabawy. Po niej nastąpiłaby również krótka gra z pierwszej pomocy. Potem skauci zapraszają młodzież na grilla w altankach,

Księża Misjonarze Saletyni z Kobylanki