NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 30 maja 2021

1. Stajemy dziś wobec największej tajemnicy wiary, która mówi, że jest jeden Bóg w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Próbujmy zrozumieć tę prawdę nie tyle umysłem, ile światłem wiary, bowiem nie o zrozumienie chodzi, ale o tajemnicę miłości, która spaja Osoby Boskie i w której my także mamy swoje miejsce.

2. Jutro ostatni dzień maja. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30.

2b. Spotkanie ministrantów i lektorów w środę po wieczornej Mszy św.

3. W najbliższy czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Okazja do spowiedzi w środę od godz. 17.00. W Boże Ciało Msze Święte o godz. 7.00, 9.00, 12.30 i 18.00. Uroczysta procesja ulicami naszej parafii wyruszy po Mszy Świętej o godz. 9.00. odprawionej na ołtarzu polowym. W razie deszczu godziny Mszy św. w Sanktuarium nie zmieniają. O przygotowanie tradycyjnych ołtarzy na procesję prosimy:

I. przy budynku OSP w Kobylance – strażaków z Kobylanki;

II. przy figurze św. Rodziny – rodziców i dzieci ze scholi TURBO ANIOŁY

III. przy cukierni p. Wal – młodzież oazowa;

IV. przy domu p. Przybyłowiczów – strażaków z Dominikowic.

Strażaków z Kobylanki i z Dominikowic prosimy o czuwanie nad bezpieczeństwem na trasie procesji.  Odpowiedzialni za poszczególne ołtarze proszeni są o odebranie z plebani – w poniedziałek 31 maja – banerów i masztów.

            Już teraz wyrażam wdzięczność całemu orszakowi procesyjnemu, liturgicznej służbie ołtarza, chórowi, scholi dziecięcej i młodzieżowej, straży pożarnej, policji, grupom parafialnym, wszystkim, dzięki których pracy i zaangażowaniu ten dzień będzie dla nas niezwykły, pełen chwały Bożej i błogosławieństwa Bożego.

Do udziału w procesji zapraszam wszystkich, szczególnie dzieci pierwszokomunijne i obchodzące rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, by uczestniczyły w procesji w strojach komunijnych. Dziewczynki zapraszam do sypania kwiatów, chłopców do funkcji dzwonników. Pamiętajmy o wymogach sanitarnych.

4. W procesji eucharystycznej wokół naszego kościoła będziemy podążali codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. przez całą tak zwaną oktawę Bożego Ciała. W niedzielę procesja po Mszy św. o godz. 12.30. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego. Dziewczynki zapraszam do sypania kwiatów, chłopców do funkcji dzwonników. Litanię do Serca Pana Jezusa śpiewamy w czasie procesji.

Pamiętajmy o wymogach sanitarnych.

            5. Nabożeństwo pierwszych sobót w sobotę po Mszy św. o godz. 7.00;

            6. Odwiedziny chorych w sobotę od godz. 9.00.

            7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie Żywego Różańca.

8. Młodzież oazowa dziękuje za wsparcie finansowe ich formacyjnego wyjazdu.

9. Spotkanie aspirantów (kandydatów na ministrantów) w sobotę) o godz. 9.00. w kościele.

10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszł śp. Cecylia Machalska. Pamiętajmy o Niej w modlitwach.

11. Władze naszej Prowincji zakonnej dokonały zmian personalnych w naszej Wspólnocie. Wspólnotę opuszcza ks. Karol Pietrusik, który został skierowany jako katecheta do parafii Łapsze Wyżne. Jego miejsce zajmie ks. Jakub Dudek posługujący w Warszawie. Zmiana 24 sierpnia.