ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 23.05.2021

1. Dziś za uroczyste odśpiewanie hymnu O stworzycielu, Duchu, przyjdź oraz po wypełnieniu pozostałych warunków możemy zyskać odpust zupełny.

2. Jutro będziemy obchodzili święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. O godz. 8.00 Msza Święta za parafian i zmarłych pielgrzymów. Mszą o godz. 18.00 zakończymy uroczystości odpustowe. Możliwość spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą Świętą.

3. W środę 26 maja – Dzień Matki. To dzięki matkom żyjemy, to one troszczyły się, i stale troszczą, o nas, z ojcami kształtują naszą osobowość. Na Mszy Świętej o godz.18.00 w sposób szczególny będziemy otaczać modlitwą wszystkie matki naszej parafii i prosić, by w zdrowiu, radości i pokoju serc wypełniały niezwykłą misję miłości wobec każdego człowieka, dzięki której człowiek nigdy nie pogubi się we współczesnym świecie. Mszę zakończy szczególne błogosławieństwo dla matek.

4. W czwartek 27 maja pragniemy uczcić Chrystusa, najwyższego i wiecznego Kapłana, jedynego pośrednika u Ojca. Tego dnia będziemy się modlić o uświęcenie tych, których Chrystus zaprosił do kapłańskiej wspólnoty ze sobą przez sakrament święceń.

5. Zapraszamy na nabożeństwo majowe w każdy dzień tygodnia o godz. 17.30.

6. Zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątek o 17.30.

7. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu Uroczystości Odpustowych.

8. Jeszcze raz dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych i rodzicom bierzmowanych za dary ołtarza w postaci tronu pod monstrancje, nowego mszału, dwóch czerwonych ornatów i dwóch paten.

9. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej nasza młodzież oazowa, rozprowadza robione przez siebie dewocjonalia (różańce, bransoletki, breloki) oraz domowe wypieki za dobrowolną ofiarę. Zebrane w ten sposób środki przeznaczą na rekolekcje wakacyjne. Dostępne będą również pamiątki związane z naszym Sanktuarium.

10. W zakrystii można zamawiać bezterminowe intencje mszalne.Księża Misjonarze Saletyni z Kobylank