TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 7 marca 2021

Przez cały marzec po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.

 We wszystkie piątki Wielkiego Postu rozważamy mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 7.30, 16.30 i 17.30. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.00 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Ofiary zbierane na gorzkich żalach przeznaczone będą na dekoracje w kościele w czasie Triduum Paschalnego Ostatnia Msza św. w niedzielę /bez kazania/ bezpośrednio po gorzkich żalach o godz. 15.45.

We wtorek wspomnienie św. Jana Bosko – patrona Liturgicznej Służby Ołtarza. Święto wszystkich ministrantów i lektorów. Dziękujemy im za ich piękną i wzorową służbę. Świętowanie rozpoczniemy o godz. 17.00 Mszą św. w kościele w ich intencji. Po Mszy św. ciąg dalszy świętowania na plebanii.

Nowenna do Matki Bożej Saletyńskiej w środę po Mszy św. o godz. 18.00.

Kontynuujemy cykl środowych katechez biblijnych. W najbliższą środę   katecheza, której tematem będzie potop. Będziemy chcieli odpowiedzieć sobie na takie pytania: czy Noe był doskonały?, jaki rozmiar miał potop, czy Bóg uprawomocnił karę śmierci? o co chodziło w klątwie Kanaana?. Katecheza odbędzie się w kościele, w środę 10 marca po Mszy św. o godz. 18.00.

Spotkanie rodziców oraz młodzieży z Dominikowic  przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania w czwartek o godz. 19.00

Spotkanie rodziców oraz młodzieży z Kobylanki przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania w piątek o godz. 19.00.

Młodzież przynosi indeksy. Spotkanie obowiązkowe zarówno dla młodzieży jak i dla dzieci.

W sobotę przypadnie 8. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem miłości do Głowy Kościoła powszechnego.

Zachęcamy rodziców i opiekunów młodych osób niepełnosprawnych do zainteresowania się powstającą w naszej Parafii Wspólnotą WIARA I ŚWIATŁO. Chętnie widziani będą również we Wspólnocie przyjaciele tych osób. Bliższe informacje w artykule zamieszczonym na stronie parafialnej. Kontakt z ks. Romanem i ks. Janem.

Spotkanie  zespołu TURBO ANIOŁY w sobotę o godzinie 11.00.

Ofiary zebrane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na olej opałowy potrzebny do ogrzania kościoła.

W przyszłą niedzielę rozprowadzany będzie KRZYŻ KOBYLAŃSKI.

Do chorych w Dominikowicach udamy się w sobotę 13 marca od godz. 9.00. Prosimy  o potwierdzenie.

Rekolekcje parafialne rozpoczną się w przyszła niedzielę.

Dziękujemy za ofiary na potrzeby kościoła i Parafii.

Wszystkie Msze św., nabożeństwa i katechezy są transmitowane. Połączenie z transmisją przez stronę parafialną.

Pamiętajmy o rygorach sanitarnych, szczególnie o zakrywanie maską twarzy i nosa.

Jezus syn Maryi znał dobrze kobiety. Często spotykał się z nimi i rozmawiał o ich problemach, mimo, że nie było to dobrze postrzegane. Przyznawał, że kobieta potrafi kochać bardziej. Żadnej z kobiet nigdy nie potępił.

Jako duszpasterze życzymy Wam kobiety abyście w tę Miłość oblubieńczą zawsze wierzyły i abyście tej bezinteresownej Miłości nieustannie doświadczały. Szczęście ma swoje źródło w miłości. Pozwólcie się kochać Chrystusowi i kochajcie, nawet wówczas, gdy któryś z mężczyzn Was zawiedzie. Niech każdy kolejny wasz dzień życie będzie dniem kobiet.

Księża Misjonarze Saletyni z Kobylanki