CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 31 stycznia 2021

1. Ostatnia niedziela stycznia to Światowy Dzień Trędowatych. Pomódlmy się dzisiaj w intencji trędowatych, a także ich opiekunów, którzy z wielką miłością codziennie się nimi opiekują.

2. We wtorek 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane także świętem Matki Bożej Gromnicznej, a zarazem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Święte w naszym kościele o godz. 8.00, 9.30, 16.30 i 18.00. W Dominikowicach Msza św. o godz. 8.00. Poświęcenie gromnic podczas każdej Mszy Świętej. Składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby klasztorów klauzurowych.

We wtorek Mszę św. o godzinie 18.00 będziemy celebrować jako Wspólnota zakonna dziękując Bogu za dar życia zakonnego. Prosimy Was o modlitwę, abyśmy dążąc do świętości wytrwali w powołaniu.

3. W środę 3 lutego wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona chorych na gardło. Po każdej Mszach Świętej obrzęd błogosławieństwa św. Błażeja.

4. W piątek 5 lutego wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Na wszystkich Mszach Świętych błogosławieństwo chleba.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.

Dokładny program nabożeństw w pierwszym tygodniu miesiąca:

okazja do spowiedzi w każdy dzień tygodnia pół godziny przed Mszą św., w pierwszy czwartek i w pierwszy piątek spowiedź od godz. 17.00;

– Godzina Święta i modlitwy w intencji kapłanów i powołań w czwartek od  godz. 17.00;

– Z racji pierwszo piątkowej spowiedzi w zamian za nabożeństwo drogi krzyżowej – adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 zakończona litanią do Serca Pana Jezusa;

– w pierwsza sobotę okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia. Zapraszamy do udziału w Eucharystii oraz w pierwszosobotnim nabożeństwie o godz. 7.00.

6. O terminie przedświątecznej wizyty u chorych poinformujemy na początku Wielkiego Postu.

7. W imieniu własnym i poszkodowanej na skutek pożaru Rodziny z Kobylanki dziękuję za dar serca w postaci sumy 10 tysięcy 077 złotych zebranych wczoraj po Mszach św. x Proboszcz Można w dalszym ciągu wpłacać pieniądze na ten cel na konto bankowe Caritas w Kobylance z dopiskiem POŻAR.. Bank Spółdzielczy w Gorlicach konto nr 91 8795 0005 2001 0019 3281 0001

Księża Misjonarze Saletyni z Kobylanki