TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 24 stycznia 2021

1. Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

2. Jutro święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła Jezusa.

3. Zakończyliśmy czas Mszy św. sprawowanych za poszczególne rejony w Parafii. Dziękujemy serdecznie wszystkim za wspólnotę modlitwy oraz za dar serca. Chcących poświęcić nowy dom prosimy o umówienie się w tej kwestii z jednych z duszpasterzy.

4. Prosimy rodziców   kandydatów do Sakramentu Bierzmowania, aby zgodnie z deklaracją pomogli młodym w przygotowaniach, ponieważ ich poziom jest bardzo mierny.

5. Dziękujemy za ofiary złożone w styczniu na potrzeby naszego kościoła i Parafii. Został zakupiony olej opałowy za 7 tys. 800 zł. Z rozliczenia Proboszcza za 2020 rok przedstawionego Radzie Parafialnej wynika, że na opłacenie wszelkich koniecznych należności nie wliczając w to jakiejkolwiek inwestycji i naprawy średnio na jeden miesiąc w roku wypada wydatków na sumę 20 tys. 800 zł. Z rozliczeniem można się zapoznać w kancelarii parafialnej. Mimo hojności Parafian uczęszczających w czasie epidemii na niedzielne Msze św. i tych, którzy przekazują ofiary za pośrednictwem banku bez osób niezaangażowanych w czasie epidemii w utrzymanie kościoła nie jesteśmy w stanie sprostać tym wymaganiom. Stąd nasz listowny apel i prośba skierowany do Parafian za pośrednictwem poczty. Listy powoli dotrą do każdego.

Przepraszamy za błąd w podanym, w liście numerze konta bankowego. Przed ostatnią cyfrą dwa proszę dopisać jedno zero.

6. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła śp. Emilia Kruziel. Pamiętajmy o Niej w modlitwach.

7. Dziękuję za ofiary, które dziś po Mszach św. zbierane są do puszek na rzecz Rodziny z naszej Parafii, która ucierpiała za skutek pożaru.

Księża Misjonarze Saletyni