DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 17 stycznia 2021

1. W poniedziałek rozpoczął się okres zwykły w liturgii Kościoła. Chrystus wzywa nas, abyśmy przez realizację powołania, wypełnianie codziennych obowiązków dawali o Nim świadectwo, żeby inni także mogli Go odnaleźć. Przeżywamy dziś Dzień Judaizmu, dlatego modlimy się szczególnie za jego wyznawców.

2. Jutro rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”.

3. Jutro, w poniedziałek ostatni dzień kolędy w formie Mszy św. o godz. 17.00 sprawowanej za Parafian z danego rejonu. Jutro zapraszamy Parafian z rejonu: Brzeziny i Okrajek oraz z terenów w Parafii nieobjętych wykazem.

4. W czwartek 21 stycznia będziemy obchodzili Dzień Babci, a następnego dnia Dzień Dziadka. Pamiętajmy o kochanych babciach i dziadkach. Oni zawsze mają dla nas czas i okazują nam miłość. Niech nasza pamięć, dobre słowa, modlitwa, przyjęta w ich intencji Komunia Święta będą wyrazem naszej szczególnej miłości.

5. Spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania w czwartek o godz. 16.00 dla młodych z Kobylanki i w piątek o godz. 16.00 dla młodych z Dominikowic.

6. Droga Krzyżowa w intencji każdej Babci i każdego Dziadka w piątek o godz. 17.30.

7. III niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego, którą będziemy przeżywać 24 stycznia br., z woli Ojca św. Franciszka jest obchodzona w Kościele powszechnym jako Niedziela Słowa Bożego. Zespół Dzieła Biblijnego w Polsce przygotował materiały pomocnicze na ten dzień. Są one dołączone w formie elektronicznej. Zachęcamy, aby w tym dniu uwydatnić szczególne znaczenie Słowa Bożego w życiu wspólnoty i celebracji sakramentów.

W najbliższą niedziele na Mszy Świętej o godz. 11.00 błogosławieństwo Pisma Świętego dla dzieci pierwszokomunijnych

8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła śp. Zofia Smaga. Pamiętajmy o Niej w modlitwach.

9. Ukazał się nowy numer Posłańca LA SALETTE ale bez naszej wkładki Krzyż Kobylański. Przyczyną braku jest nienadesłanie zamówionych przez Redakcję artykułów.

10. Do wielu dotarła na pewno wiadomość o pożarze na skutek którego ucierpiała jedna z rodzin naszej Parafii. Chcemy pomóc tej Rodzinie i za tydzień w niedzielę 24 stycznia organizujemy po Mszach św. zbiórkę pieniężną do puszek.

Można również złożyć ofiarę na konto bankowe Parafialnego Caritasu z dopiskiem POŻAR.

Bank Spółdzielczy w Gorlicach

konto nr 91 8795 0005 2001 0019 3281 0001

Misjonarze Saletyni z Kobylanki