CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU – 20 grudnia 2020

1. Do środy włącznie roraty o godz. 18.00, a w czwartek 24 grudnia Roraty o godz. 7.00. Po Roratach nowenna do Dzieciątka Jezus.  W czwartek nie będzie Mszy wieczornej.

2. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. W czasie wieczerzy zadbajmy o wspólną modlitwę, czytanie opisu narodzenia z Ewangelii św. Łukasza oraz łamanie się opłatkiem, stwórzmy w swoich domach przestrzeń, by Bóg mógł zagościć w naszym życiu. O północy zapraszamy Parafian i Gości na pasterkę. W kaplicy w Dominikowicach Msza św. wigilijna o godz. 22.00.

3. W Boże Narodzenie  Msze św. wg porządku niedzielnego z małym wyjątkiem: tradycyjnie nie ma Mszy św. o godz. 18.00. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia sobotę 26 grudnia wspominamy św. Szczepana a Msze Święte według porządku niedzielnego. Tradycyjnie tego dnia w kościołach całej Polski składamy ofiary na potrzeby Instytutu Teologiczno-Pastoralnego w Rzeszowie.

W Dominikowicach Msze św. w pierwszy i w drugi dzień Świąt o godz. 8.00.

4. Już dziś informujemy, że zgodnie z decyzją Biskupa rzeszowskiego w tym roku nie będzie organizowania wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą. Formą zastępczą będą Msze św. dla poszczególnych rejonów organizowane w sanktuarium, w styczniu nowego roku.

5. Spowiedź przedświąteczna od poniedziałku do środy:

– rano od 6.30 do 7.00;

– wieczorem od 17.00 do 18.00.

6. W czasie Świat zachowujemy szczególne środki ostrożności:

– w kościele naszym może przebywać 21 osób (będą włączone głośniki na zewnątrz kościoła);

– obowiązkowe są maseczki oraz zachowujemy odpowiednią odległość.

7. Na ostatnim spotkaniu Rada Duszpasterska podjęła pewne decyzje w związku z sytuacją ekonomiczną w jakiej w czasie epidemii znalazła się Parafia. Rada jeszcze przed Nowym Rokiem wystosuje do Parafian list przedstawiając sposób rozwiązania problemu.

Misjonarze Saletyni z Kobylanki