TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU – 13 grudnia 2020

1. W liturgii Kościoła 3. niedziela Adwentu jest nazywana niedzielą Gaudete – „radujcie się”. Dziękujemy księdzu rekolekcjoniście za przeprowadzone rekolekcje adwentowe.

2. Wspominamy kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach stanu wojennego.

3. Msza Święta roratna w naszej świątyni codziennie o 18.00. Okazja do spowiedzi od 17.30 d0 18.00. Zapraszamy wszystkich, by razem z Maryją rozważali tajemnice Boże.

6. W środę 16 grudnia rozpoczniemy nowennę do Bożego Narodzenia. Początek codziennie po Mszy św. wieczornej.

7. W czwartek 17 grudnia przypadnie 84. rocznica urodzin papieża Franciszka. Prośmy Ducha Świętego o towarzyszenie Ojcu Świętemu.

8. W najbliższą niedzielę transmisja Mszy św. dla dzieci przystępujących do I Komunii św. oraz ich rodziców o godz. 15.00. Wystarczy w wyszukiwarce YouTube wpisać hasło PARAFIA KOBYLANKA.

9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Eugeniusz Przybycień i śp. Maria Idzik. Pamiętajmy o nich w modlitwach.  W zakrystii są do odebrania wykazy Mszy św. za zmarłych, których pogrzeby odbyły się do 26 listopada.

11. Po Mszy św. rozprowadzamy opłatki i świece na stół wigilijny.  Opłatki i świece w tygodniu można nabywać w zakrystii po Mszach św. oraz w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

12. Dziękuję za ofiary składane na tacę oraz na konto parafialne. Do końcu roku wszystkie składane ofiary przeznaczone będą na spłatę bieżących należności, które wynoszą 26 tys. (zaległe pensje pracowników 12 tys., podatek od pracowników kościelnych 2 tys., pozostała należność za wykonane inwestycje 9 tys., opłaty na Kurię diecezjalną i seminarium 3 tys.). Przy obecnej sytuacji  związanej z rygorami sanitarnymi i będziemy musieli od 1 stycznia podjąć decyzje mające na celu zmniejszenie miesięcznych wydatków na utrzymanie kościoła i funkcjonowanie Parafii.

Misjonarze Saletyni z Kobylanki